Włocłavia - Tarnovia 0:4. Rozmowy z Piotrem Świerczewskim i Piotrem Reissem [wideo, zdjęcia]

MG
Piotr Świerczewski (z lewej) i Krystian Mańczak.
Piotr Świerczewski (z lewej) i Krystian Mańczak. Wojciech Alabrudziński
15 porażkę w sezonie III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zanotowali piłkarze Włocłavii, których już tylko cud może uratować przed degradacją. Włocławianie w meczu, z trzecią od końca drużyną w tabeli przed tą rundą, stworzyli wiele sytuacji do zdobycia goli i przełamania fatalnej serii.

Mecz Włocłavia - Tarnovia 0:4

Włocłavia - Tarnovia 0:4 (0:1)

Bramki: Bździel 2 (30, 67), Dylewski 2 (55, 87).
Włocłavia: Winiecki - Rutecki ż (72, Tomczak), Suchomski, Kleczkowski, Czaplicki, Gralak (66, Szablewski), Sawirski (46, Rogalski), Markowski, Hadaś, Dudkiewicz, Tłuchowski (70, Krosnowski).

Niestety pudłowali w najlepszych okazjach. Nic dziwnego, że od 854 minut nie potrafią pokonać bramkarza rywali, a w każdym meczu tego sezonu tracą gola.

Goście prowadzeni przez Piotra Reissa dopiero po dwóch kwadransach objęli prowadzenie. Wynik otworzył Bździel uderzeniem głową. Po zmianie stron także skuteczni. W 87 min. z rzutu karnego Dorna trafił w słupek, ale dobijający Dylewski ustalił wynik meczu. W zespole goście zagrał pełne 90 minut wybitny reprezentant Polski Piotr Świerczewski (70 występów w reprezentacji Polski i 228 w polskiej ekstraklasie), który do meczowego protokołu wpisał się w 51 min. kiedy to za faul na Czaplickim upomniany został żółtą kartką.