Wygrane Tucholanki i Rawysa na pożegnanie jesieni

Piotr Pubanz
Tucholanka (jasne stroje) i Rawys zwycięsko zakończyły rundę jesienną.
Tucholanka (jasne stroje) i Rawys zwycięsko zakończyły rundę jesienną. Piotr Pubanz
Nareszcie kibice piłki nożnej z powiatu tucholskiego mają powody do radości, bowiem ich przedstawiciele w A klasie wywalczyli komplet punktów. Można westchnąć, szkoda, że wcześniej tak rzadko się to zdarzało...

TUCHOLANKA TUCHOLA - LKS DĄBROWA CHEŁMIŃSKA 2:0 (0:0)

Bramki: Patryk Kaszczyszyn 2.
TUCHOLANKA: Wojciechowski - Ostrowski, Landmesser, Szulc (Wamka), Babiński - B.Kaszczyszyn, Gromowski (Renkiewicz), Łepek, Górka (Grabowski) - Selka (Danielek), P.Kaszczyszyn.

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w Tucholi. Mecz z sąsiadem w ligowej tabeli LKS Dąbrową Chełmińską był prowadzony w szybkim tempie, nie brakowało też sytuacji bramkowych. Losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie, choć w pierwszych 45. minutach gry o pechu może mówić Selka, który "zaliczył" zarówno słupek, jak i poprzeczkę. W drugiej połowie tucholanie uzyskali zdecydowaną przewagę, zwłaszcza od momentu pojawieniu się na placu gry Renkiewicza. To właśnie on dwoma podaniami obsłużył P.Kaszczyszyna, który ustalił wynik meczu.

KRAJNA SĘPÓLNO - RAWYS RACIĄŻ 1:3 (1:1)

Bramki: Błaszkowski - Pasiński, Kowalewski, Mrugowski.
KRAJNA: Mrugalski - Słowiński, Kozina, S.Walaszek, Stupałkowski - Mosek, K.Walaszek, Czerechowski (Pastwik), Błaszkowski - Trąbka, Twardy.
RAWYS: Borzyszkowski - Sucharski, Kuligowski, Mrugowski, Rybacki - Jasionowicz (M.Pasiński), R.Pasiński, Kowalewski, Wera - Glazik (Prill), Madej (Borowicki).

Goście przyjechali do Sępólna osłabieni brakiem 5 podstawowych graczy, jednak nie mieli większych problemów z wywiezieniem kompletu punktów. Beniaminek od początku spotkania prezentował się na podmokłym boisku lepiej, zdobywając gola po 20 minutach gry. Jeszcze przed przerwą przyjezdni powinni powiększyć przewagę, jednak ponownie zawodziła skuteczność. Tuż przed zejściem do szatni trafili natomiast gospodarze, co zapowiadało emocje w drugiej połowie i tych nie brakowało. Oba zespoły nastawiły się na zdobycie kompletu "oczek", ale więcej do zaoferowania mieli przyjezdni, którzy zdołali dwukrotnie pokonać Mrugalskiego, choć dogodnych sytuacji mieli dużo więcej.

A klasa - 13. kolejka Tucholanka Tuchola - LKS Dąbrowa Chełmińska 2:0, Krajna Sępólno - Rawys Raciąż 1:3, KS Łochowo - Grom Więcbork 6:1, Victoria Koronowo - Kamionka Kamień 6:0, BKS Bydgoszcz - Sparta Przysiersk 2:0, Czarni Lniano - Tarpan Mrocza 4:1, Fala Świekatowo - Tartak Wudzyn 2:1.

1. KS Łochowo 13 31 38-11 2. Fala Świekatowo 13 31 28-9 3. Victoria Koronowo 13 29 38-15 4. BKS Bydgoszcz 13 24 25-16 5. Grom Więcbork13 20 29-24 6. Rawys Raciąż 13 20 25-13 7. Kamionka Kamień 13 18 19-23 8. Sparta Przysiersk 13 17 24-25 9. Tucholanka Tuchola 13 16 22-21 10. LKS Dąbrowa Chełmińska 13 14 19-24 11. Czarni Lniano 13 11 19-33 12. Krajna Sępólno 13 10 12-38 13. Tartak Wudzyn 13 9 16-39 14. Tarpan Mrocza 13 8 21-44

Zadyszka TKP

Doskonale spisujący się w rundzie jesiennej piłkarze rewelacji B klasy TKP Tuchola w końcówce rundy jesiennej zabrakło najwyraźniej sił. Szkoda, bo dwie kolejne porażki z Kawlami i w niedzielę z Gryfem, spowodowały spadek z pozycji lidera, aż za podium. W Sicienku była szansa co najmniej na wywalczenie punktu, bowiem mecz był bardzo wyrównany, a gospodarze jedynego gola strzelili z "jedenastki". Cenny punkt w Mąkowarsku wywalczyło LKS Kęsowo, które do zawodów przystąpiło w mocno osłabionym składzie. Gola na wagę punktu dał gościom Adrian Czapiewski. Pierwszy punkt w rozgrywkach wywalczyli w niedzielę piłkarze z Gostycyna, remisując 3:3 na własnym boisku z Sokołem Nowy Dwór. W grupie 2. B klasy reprezentanci powiatu tucholskiego ponieśli dwie porażki. Zjednoczeni przegrali z GLKS Dobrcz i spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli, natomiast Cis uległ Tęczy Wiąg. W tym ostatnim meczu padło aż 8 goli.

B klasa (Grupa 1) - 13. kolejka Myśliwiec Gostycyn - Sokół Nowy Dwór 3:3, KS Kawle - Łokietek Wierzchucin Królewski 1:0, Gryf II Sicienko - TKP Tuchola 1:0, Victoria Mąkowarsko - LKS Kęsowo 1:1 (Czapiewski), Taxus Komierowo - Biomasa Skarpa (Kaczorek - Murawski 2, Musiał, Warmiński, Kuffel, Pankau) 1:6, Fuks Wielowicz - Olimpia Wtelno 4:2 (Grochowski 2, Grabowski, Nawrocki). Pauzowała Gwiazda Sypniewo.

1. Gryf II Sicienko 12 26 38-25 2. KS Kawle 11 25 34-12 3. Fuks Wielowicz 12 24 44-21 4. TKP Tuchola 12 22 30-18 5. Łokietek Wierzchucin Król. 12 22 27-16 6. Biomasa Skarpa12 21 24-19 7. Victoria Mąkowarsko 12 17 14-18 8. Olimpia Wtelno12 17 23-23 9. Sokół Nowy Dwór 12 16 23-30 10. Gwiazda Sypniewo 12 15 21-27 11. LKS Kęsowo 12 9 17-35 12. Taxus Komierowo 12 7 20-46 13. Myśliwiec Gostycyn 11 1 11-36

B klasa (Grupa 2) - 13. kolejka Tęcza Wiąg - Cis Cekcyn 5:3, GLKS Dobrcz - Zjednoczeni Zielonka 5:1, Start II Warlubie - Wisła Gruczno 4:1, Sparta II Przysiersk - LZS Kozielec 9:4, Zryw Wielki Lubień - Gwiazda Bukowiec 4:1, Wisła Strzelce Górne - Victoria Niemcz 0:2. Pauzowała Korona Drzycim.

1. Victoria Niemcz12 27 35-17 2. Tęcza Wiąg 12 25 32-21 3. Start II Warlubie 12 22 34-17 4. Cis Cekcyn 12 22 24-22 5. Korona Drzycim 12 19 26-16 6. Gwiazda Bukowiec 12 19 31-21 7. Wisła Gruczno 12 18 22-26 8. Wisła Strzelce Górne 12 16 26-28 9. Zryw Wielki Lubień 12 15 14-18 10. GLKS Dobrcz 12 15 20-27 11. LZS Kozielec 12 13 25-44 12. Sparta II Przysiersk 12 8 24-36 13. Zjednoczeni Zielonka 12 8 18-38