Hokejowe derby dwa razy dla Torunia

Torunianie do tej pory wygrali 13 z 14 spotkań w tym sezonie.
Torunianie do tej pory wygrali 13 z 14 spotkań w tym sezonie. Lech Kamiński
Toruńska Nesta ograła Stoczniowiec Gdańsk, choć w obu meczach mna Tor-Torze to goście prowadzili 2:0.

Nesta - Stoczniowiec 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Bramki: 0:1 Wróbel - Ziółkowski, Wrycza (7), 0:2 Wrycza - Wróbel, Lehmann (30), 1:2 Dzięgiel (34), 2:2 Minge - Kalinowski, Dzięgiel (37), 3:2 Kalinowski - Kuchnicki (59), 4:2 Chrzanowski - Lidtke, Dzięgiel (60)

Nesta - Stoczniowiec 6:2 (0:2, 5:0, 1:0).
Bramki: 0:1 Serwiński (2), 0:2 Wróbel (11, karny), 1:2 Minge - Gimiński (25), 2:2 Dzięgiel (29), 3:2 Chrzanowski (34), 4:2 Dzięgiel - Minge (36), 5:2 Gazda - Chrzanowski, Dzięgiel (40), 6:2 Minge - Gimiński (57)

Nesta: Plaskiewicz; Gimiński, Huzarski, M. Kalinowski, Kuchnicki, Minge - Gazda, Lidtke, Bomastek, Dzięgiel, Chrzanowski - Mądrowski, Rodziewicz, Gościmiński, Winiarski, Pieniak oraz Skólmowski, Husak.

Gospodarze byli faworytami obu spotkań, ale postarali się o odpowiednią dawkę derbowych emocji. W obu meczach to goście prowadzili 2:0, a sporo problemów torunianom sprawiał doświadczony Marcin Wróbel, zresztą w przeszłości napastnik Nesty w ekstraklasie.

Dopiero wtedy do pracy brali się gospodarze. Losy pierwszego meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich dwóch minutach. Najpierw do siatki trafił Michał Kalinowski, a w ostatnich sekundach do pustej bramki Łukasz Chrzanowski. Dzień później przewaga Nesty była już większa, a o zwycięstwie gospodarzy zadecydowało aż 5 goli w drugiej tercji.

W innych meczach: SMS II Sosnowiec - SMS I Sosnowiec 2:5 i 3:6, PPWSZ Podhale Nowy Targ - UKD Dębica 8:6 i 9:2, Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 7:1 i 9:2.

1. Nesta Toruń 14 38 85:25
2. HK Zagłębie 14 33 72:36
3. SMS I PZHL 19 25 63:66
4. Stoczniowiec 2014 12 22 68:40
5. SMS II PZHL 16 15 50:98
6. Legia 10 14 39:46
7. 1928 KTH 8 11 36:26
8. PPWSZ Podhale 3 6 20:12