Zawisza Bydgoszcz przegrał z Górnikiem Zabrze. Ziajka: Musimy wziąć się w garść [zdjęcia, wideo]

(STYK)
Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze.
Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze. Fot. Paweł Skraba
Na zakończenie pierwszej części sezonu zasadniczego T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz podejmował Górnika Zabrze. Niestety, przegrał 1:2.

Mecz rozpoczął się koszmarnie dla Zawiszy. W 6. minucie Łukasz Madej zagrał w pole karne. Tam do futbolówki dopadł Bartosz Iwan i zdobył bramkę dla Górnika.

Zapis relacji na żywoZawisza - Górnik na żywo

Później bydgoszczanie byli aktywniejsi i zostali nagrodzeni. W 23. minucie gola strzelił Kamil Drygas, po świetnym zagraniu Sebastiana Ziajki. Do końca pierwszej połowy niebiesko-czarni grali lepiej, ale kolejnej bramki już nie zdobyli.

Druga część meczu była wyrównana. Oba zespoły nie stwarzały sobie klarownych okazji do zdobycia kolejnych bramek. Piłkarzom Zawiszy nie można było odmówić zaangażowania. W 75. minucie bydgoszczanie nie upilnowali jednak przed polem karnym Romana Gergela, a ten strzałem zza pola karnego pokonał Witana. Górnik prowadził więc 2:1. Wynik później nie uległ zmianie.

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

Bramki: Drygas (23) oraz Iwan (6), Gergel (75),

ZAWISZA (trener Mariusz Rumak): Witan - Wójcicki, Samuel, Strąk,Ziajka - Goulon, Drygas - Wagner (80. Ciechanowski), Mica, Carlos (75. Alvarihno) - Porcelis (61. Kadu).

GÓRNIK (trener Józef Dankowski): Steinbors - Danch, Szeweluchin, Gancarczyk, Gergel - Sobolewski, Iwan (81. Magiera) - Kosznik, Madej (89. Nowak) Cerimagić (46. Sadzawicki)- Zachara.