Pierwszy punkt bydgoszczanek. Pałac po tie-breaku przegrał z Budowlanymi Łódź [wideo, zdjęcia]

Jakub Stykowski
Siatkarki Pałacu Bydgoszcz dziś zdobyły pierwszy punkt w tym sezonie.
Szósta kolejka OrlenLigi i pierwsze punkty bydgoszczanek. Siatkarki Pałacu przegrały z Budowlanymi Łódź 2:3.
Małgorzata Śmieszek coraz śmielej radzi sobie w OrlenLidze.

Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź. Zobacz galerię zdjęć

Od początku meczu pałacanki walczyły z wszystkich sił o zwycięstwo. W pierwszej partii długo trwała wyrównana walka.Bydgoszczanki prowadziły nawet 20:17, ale później roztrwoniły przewagę. Na szczęście w końcówce, po dobrych zagrywkach Patrycji Polak, odzyskały prowadzenie i wygrały pierwszego seta.

Zapis relacji na żywo: Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź na żywo

Drugą część meczu podopieczne Agaty Kopczyk rozpoczęły fatalnie. Już na przerwie technicznej przegrywały 3:8 i później trudno było im znaleźć motywację do odrobienia strat. Bydgoszczanki przegrały więc wysoko drugiego seta i w meczu było 1:1.

Pałacanki jednak nie załamały się i ofensywnie usposobione rozpoczęły trzeciego seta. Podobnie jak w pierwszym secie roztrwoniły swoją przewagę. W końcówce świetnie w ataku grała jednak Zuzanna Czyżnielewska, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa.

Czwarty set był podobny do drugiego. Źle rozpoczęły go uradowane zdobyciem pierwszego punktu w tym sezonie bydgoszczanki. Siatkarki Budowlanych szybko wysforowały się na bezpieczne prowadzenie, a później doprowadziły do tie-breaka. W nim niestety także lepsze okazały się łodzianki.

Pałac Bydgoszcz - Beef Master Budowlani Łódź 2:3 (25:21, 9:25, 25:23, 12:25, 6:15)

PAŁAC (trener Agata Kopczyk): Polak, Biedziak, Misiona, Czyżnielewska, Śmieszek, Fojucik, Korabiec (libero) oraz Twardowska, Dybek, Skorupa, Nowakowska, Bałdyga.

BUDOWLANI (trener Adam Grabowski): Polańska, Kajzer, Skrzypkowska, Popović, Sieczka, Sikorska, Courtois (libero) oraz Grajber, Ściurka, Śliwa, Pycia.

Więcej o siatkówce w poniedziałkowej "Gazecie Pomorskiej".