Remis tenistek stołowych Noteci Inowrocław ze Stellą

Dominik Fijałkowski
Natalia Ciemna nie zaliczy pojedynku z gnieźniankami do bardzo udanych. Przegrała obydwa mecze singlowe. Triumfowała za to w spotkaniu deblowym. Dominik Fijałkowski
Zawodniczki Noteci Inowrocław wywalczyły trzeci punkt w grupie północnej pierwszej ligi. Zremisowały z wyżej notowaną drużyną z Gniezna.

NOTEĆ - STELLA NIECHAN 5:5

NOTEĆ: Julia Szymczak 2 punkty, Katarzyna Palacz 1,5, Joanna Duda 1, Natalia Ciemna 0,5, Weronika Kwiatkowska 0.
STELLA: Paulina Nowacka 2, Magdalena Wysocka 1,5, Emilia Kijok 1, Monika Jacek 0,5.
MECZE: Palacz - Wysocka 3:2 (1, 3, -9, -10, 5), Szymczak - Kijok 3:1 (-5, 9, 6, 3), Ciemna - Nowacka 0:3 (-9, -5, -7), Duda - Jacek 3:2 (-9, 6, -8, 8, 10), Ciemna/Palacz - Kijok/Nowacka 3:1 (-6, 8, 9, 8), Duda/Szymczak - Jacek/Wysocka 2:3 (9, 10, -8, -9, -8), Palacz - Nowacka 1:3 (-5, 9, -5, -7), Szymczak - Jacek 3:1 (-5, 5, 7, 6), Ciemna - Wysocka 1:3 (-3, -8, 9, -3), Kwiatkowska - Kijok 0:3 (-2, -3, -3).

Kujawianki ponownie zagrały bez Agaty Kaszuby, liderki zespołu. Natomiast w Stelli Gniezno zabrakło Agaty Klabińskiej, pingpongistki z drugiej linii.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Aliny Bogdaniuk. Katarzyna Palacz po pięciosetowej batalii wygrała z Magdaleną Wysocką.
O bardzo miłą niespodziankę postarała się Julia Szymczak. Utalentowana 14-latka pokonała doświadczoną Emilię Kijok. Tym samym Noteć objęła prowadzenie 2:0.

Po dwóch następnych grach singlowych wygrywała 3:1, gdyż Natalia Ciemna nie sprostała dużo wyżej notowanej Paulinie Nowackiej. Jednak Joanna Duda po niezwykle dramatycznej potyczce pokonała z ogromnym trudem Monikę Jacek. 17-latka w piątym secie utrzymała nerwy na wodzy i zwyciężyła 12:10. To jej drugi triumf w pierwszej lidze w tym sezonie.
Gry podwójne zakończyły się podziałem punktów (4:2). Ciemna i Palacz niespodziewanie były skuteczniejsze od Kijok i Nowackiej.
Bliskie sukcesu były Duda i Szymczak. Prowadziły 2:0 w setach, ale ostatecznie uległy Jacek i Wysockiej po pięciu zaciętych partiach.

W drugiej serii pojedynków singlowych o wygraną pokusiła się tylko Szymczak. Pewnie pokonała Jacek. Palacz zdobyła tylko seta w meczu z Nowacką. Ciemna także w czterech setach nie sprostała Wysockiej.

Do ostatniego meczu do stołu podeszła Weronika Kwiatkowska. 15-latka przegrała wyraźnie z Kijok i tym samym Noteć zremisowała ze Stellą.
Punkt z gnieźniankami to sukces naszej młodej drużyny, która w tym sezonie jest oparta na wychowankach. Coraz pewniej w pierwszej lidze poczyna sobie Szymczak.

Pozostałe spotkania: AZS PWSIP Łomża - LUKS Agro-Sieć Chełmno 4:6; Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński - ATS Białystok 1:9.