Czwarty wyjazd - czwarte zwycięstwo. AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz 1:3

(FIAŁ)
Siatkarze Transferu Bydgoszcz wygrali w Częstochowie.
Siatkarze Transferu Bydgoszcz wygrali w Częstochowie. Paweł Skraba
Czwarty wyjazd - czwarte zwycięstwo. Siatkarze Transferu Bydgoszcz w meczu szóstej kolejki PlusLigi, pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa 3:1.

Bydgoszczanie zagrali bardzo słabo tylko w inauguracyjnym secie. Szwankowało przyjęcie zagrywki i skuteczność w ataku, co rywale wykorzystali bezlitośnie i bardzo pewnie wygrali pierwszą partię do 17.

W trzech kolejnych setach obraz gry się zasadniczo zmienił, bo to Transfer był stroną dominującą w tym spotkaniu. Tak, w drugiej, jak i trzeciej partii, bydgoskim siatkarzom szybko udało się wypracować kilkupunktową zaliczkę, co pozwoliło kontrolować już przebieg wydarzeń na parkiecie.

Najbardziej zacięty i emocjonujący był czwarty set. Gospodarze w pewnym momencie zdobyli w nim aż pięć punktów z rzędu blokiem (na Jaroszu, Cupkoviciu, Walińskim) i doprowadzili do remisu 15:15. Po drugiej przerwie technicznej, kilkoma udanymi zagraniami popisał się Gunia, słusznie wybrany MVP meczu.

Zapis relacji na żywo: AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz [online, live, na żywo]

AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz 1:3 (25:17, 18:25, 16:25, 21:25)

AZS (trener Marek Kardos): de Amo 3, Janeczek 7, Przybyła 4, Kaczyński 17, Szymura 9, Udrys 10, Stańczak (libero) oraz Khilko 3, Buczek, Marcyniak 1, Napiórkowski 8. Punkty. Atak: 46 (46 ataków/104 wystawy - 44% skuteczności), blok: 10, zagrywka: 6, po błędach rywala: 19.

TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki 2, Waliński 3, Duff 1, Jarosz 17, Cupković 8, Jurkiewicz 9, Nally (libero) oraz Bonisławski, Wolański, Gunia 9, Stysiał (libero), Marshall 8. Punkty. Atak: 41 (41 ataków/83 wystawy - 49% skuteczności), blok: 12, zagrywka: 4, po błędach rywala: 36.

Sędziowie: Marek Heyducki (Gdańsk), Piotr Skowroński (Gdańsk).