Radwańska - Halep online. Półfinał WTA Finals [na żywo, live, gdzie transmisja?]

(FREL)
Niesamowity mecz Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową, a potem zwycięstwo Karoliny Woźniackiej dały Polce awans w WTA Finals. Dziś mecz z Simoną Halep.

Mecze Radwańskiej stawiają na nogi całą publiczność w Singapurze. To co zrobiła wczoraj w meczu w Rosjanką Szarapową - drugą na świecie - przejdzie zapewne do historii tenisa.

Pierwszego seta przegrała 5:7, a w drugim było już 0:4 i 1:5. Szarapowa miała trzy piłki meczowe. I nie wygrała seta!

Radwańska od tego momentu grała jak automat, a Szarapowa była coraz bardziej zdenerwowana. Doprowadziła do 5:5, a potem wygrała kolejnego gema i było 6:5. Rosjanka doprowadziła do tie breaka, który jednak przegrała do 4. I ten przegrany set kosztował ją awans do półfinału. A Radwańskiej otworzył drzwi, choć jeszcze niczego nie mogła być pewna. Szarapowa wygrała ostatniego seta na otarcie łez (7:5, 6:7, 6:2), a Polka czekała na wynik meczu Woźniackiej z Czeszką Petrą Kvitovą. Tylko wygrana Woźniackiej dawała jej awans do półfinału i tak się stało. Wygrała pewnie 6:2, 6:3 eliminując Kvitovą z turnieju.
Radwańska tym samym powtórzyła swój najlepszy wynik w WTA Finals (wcześniej impreza funkcjonowała pod nazwą WTA Championships). Do półfinału dotarła dotychczas raz - w 2012 roku. W czterech pozostałych występach kończyła udział na fazie grupowej.

Już sam awans do grona czterech najlepszych zawodniczek świata to wielki sukces Radwańskiej, która była skazywana na porażkę w Singapurze. Niespodzianką było jej pierwsze zwycięstwo w turnieju z Kvitovą (6:2, 6:3). Potem po niesamowitej walce przegrała z Woźniacką (5:7, 3:6), a potem w trzech setach z Szarapową.

W półfinale zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, która wczoraj przegrała z Serbką Aną Ivanovic 6:7 (7), 6:3, 3:6, ale i tak z dwoma zwycięstwami jest pierwsza w grupie.

Najwyżej rozstawiona na świecie Amerykanka Serena Williams musiała czekać na rozstrzygnięcie pojedynku Halep - Ivanovic. Wygrana w dwóch setach Ivanovic eliminowała ją z turnieju, Serbka wygrała, ale w trzech setach i odpadła z turnieju. W ten sposób w półfinale Williams spotka się z Woźniacką, która wygrała jako jedyna trzy mecze.

Półfinały już dzisiaj. Radwańska zagra, choć w fazie grupowej zanotowała tylko jedno zwycięstwo. Nie jest to odosobniony przypadek w historii WTA Finals. W poprzednim sezonie z takim samym bilansem przeszła dalej Serbka Jelena Jankovic. Halep imponuje formą, W Singapurze pokonała Williams 6:2, 6:0.