W Świeciu zainaugurowano wojewódzkie rozgrywki w sezonie 2014/15

Atakuje Agata Trybuła, która po paru latach przerwy znów gra w hali
Atakuje Agata Trybuła, która po paru latach przerwy znów gra w hali Sławomir Wojciechowski
W meczu 1. kolejki ligi juniorek Joker Świecie po pięcisetowym pojedynku przegrał w środę z Culmenem Chełmno.
Wygrana CulmenaSiatkarki Culmena sezon zaczęły od wygranej z sąsiadkami zza Wisły

Joker Świecie - Culmen Chełmno (juniorki)

Joker Świecie - Culmen Chełmno 2:3 (20:25, 25:19, 18:25, 25:13, 14:16)
Joker: Wyka, Czapiewska, Dąbrowska, Recka, Rydzkowska, Trybuła, Drosdowska (1. libero) oraz Szymańska, Drażdżewska, Trzebiatowska, Belt, Szumińska (2. libero).
Culmen: Kleczyńska, Wylangowska, Kubacka, Woźny, Kordecka, Szczepocka, Steczeń (1. libero) oraz Krych (2. libero).

To był pierwszy mecz sezonu 2014/15 rozgrywek ligowych prowadzonych przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Siatkowej. W Jokerze aż 9 zawodniczek debiutowało w tej kategorii wiekowej, z czego osiem to kadetki. Co ciekawe, większość z nich grała na innych pozycjach niż dotychczas. Także dla trenerki Żanety Zaręby był to premierowy mecz w juniorkach.

Podobnie jak w poprzednim sezonie derby sąsiadek zza Wisły trwały pięć setów. Gra z obu stron była bardzo nierówna. Dobre momenty przeplatały się słabymi. W 1. secie Joker prowadził 15:10, ale momentalnie roztrwonił przewagę. Od remisu 16:16 inicjatywę przejęły chełminianki. Dobrze zagrywały Sonia Kubacka i Alina Kleczyńska. Culmen wygrał do 20.

W partii nr 2 trenerka Jokera zmieniła skład. Na boisku pojawiły się Agata Trzebiatowska, Emilia Belt, Anna Drażdżewska, Maja Szymańska oraz libero Weronika Szumińska. Świecianki zaczęły od prowadzenia 6:1 i 12:5. To ustawiło przebieg seta. Do końca miejscowe utrzymywały 4-5 pkt przewagi, by wygrać 25:19.
W kolejnej odsłonie Joker prowadził do 15:11, ale potem stracił 9 "oczek" pod rząd. Gospodynie miały sporo problemów z zagrywkami Magdy Wylangowskiej. Culmen zaliczki punktowej już nie oddał zwyciężając do 18. W 4. secie przyjezdne prowadziły 5:2, ale od remisu 8:8 rytm złapały jokerki, które momentalnie uciekły na 5-6 punktów. Podopieczne Karola Rosołowskiego całkowicie stanęły, stąd wysoka wygrana Jokera do 13.

Emocje do ostatniej akcji

Tie-break lepiej zaczęły culmenki, które wygrywały 10:5 i 14:11. Świecianki zdołały jednak doprowadzić do remisu 14:14, ale później skutecznie zaatakowała Wylangowska. Z kolei Szymańska pomyliła się w ataku. I to siatkarki z Chełmna mogły cieszyć się ze zwycięstwa za dwa punkty.

Dodajmy, że w tym sezonie w lidze juniorek grają zaledwie trzy zespoły. Tym trzecim jest Pałac Bydgoszcz. Ten w 2. kolejce (5 listopada) podejmie we własnej sali Jokera Świecie.