Red Devils Chojnice wygrali w Rudzie Ślaskiej

Monika Smól
Vadym Ivanov (z lewej) i Patryk Laskowski zebrali wiele pochwał od trenera po ostatnim meczu. Fot. Monika Smól
Red Devils Chojnice zmierzył się na wyjeździe z Gwiazdą Ruda Śląska. Teren okazał się dla chojniczan szczęśliwy - wrócili z trzema punktami. I są na 6. miejscu.

GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA - RED DEVILS CHOJNICE 1:3 (0:2)

Kolejność w tabeli

1. Clearex Chorzów, 2. Wisła Krakbet Kraków, 3. Rekord Bielsko-Biała, 4. Gatta Active Zduńska Wola, 5. KGHM Euromaster Chrobry Głogów, 6. Red Devils FC Chojnice, 7. GAF Jasna Gliwice, Red Dragons Pniewy, 9. Gwiazda Ruda Śląska, 10. AZS UŚ Katowice, 11. Pogoń '04 Szczecin, 12. AZS UG Gdańsk

Bramki: Sobański (16), Ivanov (19), Kolesnik (27) - Kinadnow (30).
RED DEVILS: Burglin - Bondarenko, Ivanov, Sobański, Kharchenko, Sundeev, Laskowski, Kolesnik, Kriezel, Kaźmierczak. GWIAZDA: Waszka, Lubczyński - Pękala, Działach, Białek, Kidanow, Bubec, Martyn, Łuszczek, Piasecki, Siadul, Hewlik.

"Czerwone Diabły" od początku ostro ruszyły na bramkę gospodarzy. Starali się z kontry pokonać golkipera Gwiazdy. Miejscowi ułatwiali im to zadanie grając słabo. Chojniczanie mimo to dopiero pod koniec pierwszej połowy przewagę udokumentowali golem. Udało się to Łukaszowi Sobańskiemu. Po chwili znalazł się przed bramką Jacka Burglina i pomógł przeszkodzić gospodarzom w wyrównaniu. Jeszcze przed zejściem do szatni wynik dla przyjezdnych podwyższył strzałem z dystansu Vadym Ivanov.

W drugiej części gospodarze przystąpili do odwetu, ale ich próby studzili obrońcy z Chojnic. Motywacji zespołowi z Rudy Śląskiej nie odebrało nawet zdobycie trzeciej bramki przez Vitaliya Kolesnika. Trzy minuty później zdobyli honorowego gola. Ostatnie dziesięć minut nic nie zmieniło. Nie pomogło im wprowadzenie lotnego bramkarza.
Zawodnicy nie kryją, że z południa wracał wesoły autobus. - Wygraliśmy po ciężkim meczu, który ułożył się dla nas bardzo dobrze - mówi Mihail Sundeev. - Spodziewaliśmy się tego, że łatwo nie będzie, bo na wyjeździe nie ma łatwych meczów. Byliśmy skoncentrowani, staraliśmy się jak najlepiej grać w obronie. Nie wykorzystaliśmy wszystkich okazji, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdyż przy stanie 3:0 cofnęliśmy się do obrony. Tym samym daliśmy rywalowi możliwość do stworzenia akcji przed naszą bramką. Mieliśmy jeszcze okazję do podwyższenia wyniku, gdy wycofali bramkarza, ale nie udało nam się trafić do pustej bramki.
Szkoleniowiec Red Devils cieszy się, że po porażkach przyszedł czas na zwycięstwo.

- Wszyscy zagrali bardzo dobrze, z zaangażowaniem, świetny był Burglin, który w pierwszej połowie wybronił trudną sytuację - mówi Oleg Zozulya. - Na ławce miałem dwie "czwórki". Pochwała należy się Laskowskiemu, który asystował przy pierwszym golu. Idealnie podał Sobańskiemu, który trafił do bramki rywala. W zdobyciu drugiego gola zasłużył się Kriezel, który dobrze podał do Ivanova. Trzecia bramka padła z kontry - Ivanov podał do Kolesnika - ten skierował futbolówkę i było 3:0.

Teraz zawodników czeka dłuższa przerwa spowodowana tym, że gra reprezentacja i część zawodników - powołana do kadry narodowej - nie mogłaby wystąpić w meczach ligowych. Kolejny mecz odbędzie się zatem dopiero 9 listopada. Wówczas chojniczanie podejmą Rekord Bielsko-Biała.

Pozostałe wyniki: Rekord Bielsko-Biała - AZS UG Gdańsk 7:3, KGHM Euromaster Chrobry Głogów - GAF Jasna Gliwice 3:3, Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice 5:2, Red Dragons Pniewy - Wisła Krakbet Kraków 4:2.