Udany weekend w A klasie. Wygrane Rawysa i Tucholanki

Piotr Pubanz
Piłkarze Rawysa i Tucholanki wreszcie wspólnie mogą świętować podwójne wygrane.
Piłkarze Rawysa i Tucholanki wreszcie wspólnie mogą świętować podwójne wygrane. Piotr Pubanz
Można powiedzieć, że wszystko poszło zgodnie z planem. W 10. kolejce A klasy nasi przedstawiciele byli faworytami swoich spotkań i zgodnie zainkasowali po 3 punkty. Tucholanka wygrała w Wudzynie, a Rawys u siebie pokonał Czarnych Lniano.

RAWYS KAN-BOR RACIĄŻ - CZARNI LNIANO 4:0 (2:0)

Bramki: Artur Opic 2, Paweł Bloch, Grzegorz Glazik.
RAWYS: Borzyszkowski - Sucharski, Mrugowski (Koniarski), Malinowski, Kuligowski - Prill, Rybacki, Opic, Pasiński (Pril)- Madej (Borowicki), Bloch (Glazik).

Mecz beniaminków był jednostronnym widowiskiem. Raciążanie od początku spotkania uzyskali wyraźną przewagę, a to, że tylko czterokrotnie potrafili skierować piłkę do bramki rywala, nie świadczy najlepiej o ich dyspozycji strzeleckiej.

W pierwszej połowie Rawys stworzył kilka bardzo groźnych sytuacji, ale dopiero w 28. min. Opic zdołał pokonać bramkarza Czarnych. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie po celnie bitym rzucie wolnym. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Rawys dominował, stwarzał sytuację, za sytuacją, ale tylko dwukrotnie piłka zatrzepotała w siatce. - Leży nam ten zespół - przyznał po spotkaniu trener Henryk Zielinski. - Przy lepszej skuteczności wynik powinien być dużo wyższy. Dobrze funkcjonowały dziś nasze skrzydła, piłka ładnie chodziła, wszyscy chłopacy pograli można więc być zadowolonym. Cieszy kolejna wygrana, która przyszła nam nadspodziewanie łatwo.

TARTAK WUDZYN - TUCHOLANKA TUCHOLA 0:2 (0:2)

Bramki: Wojciech Selka, Mikołaj Górka
TUCHOLA: Lemke - J.Ostrowski, Landmesser, Gierszewski, Babiński - Donczyk (B.Kaszczyszyn), Szulc, M.Ostrowski, Renkiewicz (Grabowski) - Górka, Selka.

Tucholanka miała w tej kolejce przywieźć komplet punktów z Wudzyna i dokonała tej sztuki bez większych problemów, choć sam mecz z pewnością nikogo nie powalił na kolana. Gospodarze przeciwstawili Tucholance niesamowitą agresję w grze i nic więcej. Losy meczu rozstrzygnęły się już do przerwy. Najpierw M.Ostrowski prostopadłym podaniem obsłużył Selkę, który w sytuacji "sam na sam" nie dał szans bramkarzowi, kilka minut później doszło do kopii bramkowej akcji, tym razem jednak podawał Renkiewicz, a piłkę w siatce umieścił Górka. Było to pierwsze ligowe trafienie utalentowanego juniora z Tucholi.

Należy wspomnieć, że Tucholanka w tym meczu wystąpiła bez P.Kaszczyszyna, Klundra, Łepka, Gromowskiego, Wamki i Wojciechowskiego, a z przeziębieniem na boisku zmagał się młodszy z Kaszczyszynów. Na uwagę zasługuje powrót do składu Bartka Babińskiego, który długo leczył kontuzję.

A klasa - 10. kolejka. Grom Więcbork - BKS Bydgoszcz 5:1, Kamionka Kamień - Fala Świekatowo 1:2, Rawys Raciąż - Czarni Lniano 4:0, LKS Dąbrowa Chełmińska - Krajna Sępólno 2:1, Tartak Wudzyn -Tucholanka Tuchola 0:2, Victoria Koronowo - KS Łochowo 2:1, Tarpan Mrocza - Sparta Przysiersk 3:1.

TKP tylko zremisował, ale powiększył przewagę T

Tucholski Klub Piłkarski utrzymał pozycję lidera B klasy, mimo, że tylko zremisował 1:1 w Sypniewie z miejscową Gwiazdą. Po pierwszej bezbarwnej połowie, w drugiej na boisku było już bardzo ciekawie. Wynik meczu otworzył Dominik Kryger, ale gospodarze zdołali wyrównać strzałem z ok. 40 metrów z rzutu wolnego. W końcówce spotkania bliżsi wygranej byli miejscowi, jednak bardzo dobrze spisywał się bramkarz TKP.

W derbach powiatu tucholskiego Myśliwiec Gostycyn gładko uległ ekipie z Kęsowa. Dwie bramki dla gości strzelił Bartosz Weltrowski, a po jednej dorzucili Artur Weltrowski i Daniel Blejder. W grupie 2 niespodziewanie z outsiderem Spartą II Przysiersk męczyli się piłkarze z Cekcyna. Goście za sprawą Fabiana Dębickiego już w 3. min. objęli prowadzenie i potem długo męczyli się ze słabym rywalem. Miejscowi wyrównali tuż po przerwie, na szczęście wygraną dla Cisa przypieczętował celnym uderzeniem Sławomir Suchomski. Kolejnej porażki doznali natomiast piłkarze Zjednoczonych Zielonka.

B klasa (Bydgoszcz 1) - 9. kolejka. Łokietek Wierzchucin Królewski - Sokół Nowy Dwór 4:0, Gwiazda Sypniewo - TKP Tuchola 1:1, Myśliwiec Gostycyn - LKS Kęsowo 1:4, KS Kawle - Olimpia Wtelno 5:0, Gryf II Sicienko - Fuks Wielowicz 4:8, Victoria Mąkowarsko - Taxus Komierowo 3:0. Pauzowała Biomasa Skarpa.

B klasa (Bydgoszcz 2) - 9. kolejka. LZS Kozielec - Wisła Gruczno 4:3, Korona Drzycim - Zjednoczeni Zielonka 2:0, Start II Warlubie - Gwiazda Bukowiec 2:3, Sparta II Przysiersk - Cis Cekcyn 1:2, GLKS Dobrcz - Tęcza Wiąg 0:3, Zryw Wielki Lubień - Wisła Strzelce Górne 0:1. Pauzowała Victoria Niemcz.