Ze środka atakuje Marta Ziółkowska. Sławomir Wojciechowski
Siatkarki Jokera Mekro Świecie jako pierwsze w I lidze pokonały Ekstrim Gorlice. I to za trzy punkty.
Joker lepszy od lideraJoker wygrał z Ekstrimem 3:1

Joker Mekro Świecie - Ekstrim Gorlice

Joker Mekro Świecie - Ekstrim Gorlice 3:1 (17:25, 25:23, 25:12, 25:19)

Joker: Wenerska, Łukasiewicz, Wyrwa, Ziółkowska, Toborek, Kutyła, Walczak (libero) oraz Strządała. Flakus.
Ekstrim: Pasznik, Stojek, Pytel, Leszek, Wąsowska, Żochowska, Guzikiewicz (1. libero) oraz Majkowska, Tyrańska, Stachowicz, Olipra (2. libero).

Dla jokerek był to pierwszy mecz pierwszoligowy w historii we własnej hali, a drugi w ogóle. Zaczęły go imponująco, bo od 5:0. Jednak szybko tę przewagę roztrwoniły tracąc 6 punktów pod rząd. Potem do 12:12 trwała wymiana ciosów. Wówczas gorliczanki wygrały pięć akcji pod rząd. Podopieczne Mariusza Bujka nie potrafiły już odwrócić losów seta. Przegrały go wyraźnie do 17.

Partia nr 2 była najbardziej zacięta. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ekstrim prowadził jeszcze 20:19, ale końcówce seta więcej zimnej krwi zachowały świecianki. Udane ataki Patrycji Flakus i Angeliki Strządały oraz decydujący blok Katarzyny Wenerskiej dały wygraną 25:23.

Dostały skrzydeł

Zwycięski set dodał skrzydeł siatkarkom ze Świecia, które w 3. secie zagrały koncertowo. Były piękne obrony, dobra gra blokiem oraz skuteczne kontry, które najczęściej kończyła Flakus. Podziw na trybunach wzbudziły dwa efektowne ataki z mocnego wyskoku Eweliny Toborek. Ekstrim trzymał się zaledwie do stanu 11:9.

Podrażnione zawodniczki z Małopolski 4. odsłonę zaczęły od 3:1, lecz riposta miejscowych była szybka. Jednak długo nie udało im się odskoczyć wyżej niż 2-3 pkt. Dopiero od 14:13 ataki Flakus, Toborek i Hanny Łukasiewicz oraz as serwisowy Strządały pozwoliły zwiększyć przewagę do 5 "oczek". Ekstrim zdołał zbliżyć się na 20:18, lecz udane akcje Marty Ziółkowskiej i Flakus oraz "pudło" Magdy Żochowskiej wprowadziły spokój w szeregi jokerek. Nie dały one sobie już wydrzeć wygranej w tym secie, a co za tym idzie w całym meczu.

Inne wyniki 3. kolejki: Budowlani Volley Toruń - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (22, 21, 14), Roltex Zawisza Sulechów - AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:0 (25, 19, 20), Sparta Warszawa - Sokołów S.A.Nike Węgrów 1:3 (19, -20, -14, -18), ŁKS Commercecon Łódź - Silesia Volley Mysłowice 3:0 (17, 12, 17), KS Murowana Goślina - KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna 3:2

1. ŁKS Łódź 3 8 9:2
2. Budowlani Toruń 3 8 9:2
3. Zawisza Sulechów 3 6 6:3
4. Nike Węgrów 3 6 6:4
5. Ekstrim Gorlice 3 6 7:5
6. Joker Świecie 2 5 6:3
7. Karpaty Krosno 3 4 5:6
8. KS JB PLKS Pszczyna 3 4 5:6