KSK Noteć Inowrocław wysoko wygrała z rezerwami Asseco Gdynia

Dominik Fijałkowski
Bartosz Pochocki (z piłką) już tradycyjnie był bardzo aktywny. Starał się też grać efektownie. Zdobył 8 punktów. Miał też na koncie 3 zbiórki, 2 asysty i przechwyt. Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław wysoko wygrało z rezerwami Asseco Gdynia. Udanie do kujawskiej drużyny wrócił Hubert Wierzbicki.
KSK Noteć Inowrocław-Aseco II Gdynia 75:45

KSK NOTEĆ - ASSECO II 75:45. Kwarty: 20:12, 14:8, 21:17, 20:8

KSK NOTEĆ: Grod 14, Korólczyk 12 (4), Pochocki 8, Michałek 7, A. Filipiak 0 oraz Wierzbicki 11 (2), Maciejewski 10, Słupiński 8, Lewandowicz 5 (1), Kozłowski 0, Pomieciński 0.
ASSECO II: P. Żołnierewicz 19 (3), M. Żołnierewicz 7 (1), Paredes 7 (1), Szymański 5, Kruszczyński 0 oraz Borys 4 (1), Wisiecki 3 (1), Marczuk 0, Siewruk 0, Stefanik 0, Czerlonko 0, Kołodziej 0.

Inowrocławianie awansowali na drugą pozycję w tabeli drugiej ligi (grupy A). Szybko podnieśli się po przegranej w inauguracyjnym meczu z Basketem Piła. W Koszalinie oraz niedzielnej potyczce w hali na Rąbinie pokazali skuteczny basket.

Z pierwszej drużyny

Gdynianie w sobotę rozgrywali mecz w Tauron Basket Lidze (zwycięstwo z Wilkami Morskimi Szczecin 88:79). Dzień później do Inowrocławia na mecz drugiej drużyny Asseco przyjechało jego trzech uczestników - Przemysław Żołnierewicz, Roman Szymański i Christpoher Paredes. Goście prowadzili tylko na samym początku, właśnie po celnym rzucie z dystansu Paredesa (0:3). Kujawianie szybko odrobili straty (3:3) i uzyskali bezpieczną zaliczkę (34:20 przed przerwą).

Znakomici na deskach

W drugiej połowie kontrolowali już przebieg wydarzeń na parkiecie. Z każdą minutą powiększali przewagę. Kluczem była świetna postawa w walce na tablicach (48:21). Aż 17 razy mogli ponawiać akcje w ataku. Mikołaj Grod (4/7 za 2, 10 zbiórek), Karol Michałek (2/2 za 2, 8 zb.) i Dawid Słupiński (4/11 za 2, 8 zb.) zdominowali strefę podkoszową. Za małe wsparcie otrzymał środkowy gości Roman Szymański (1/5 z gry, 6 zb.). Podopieczni trenera Jakuba Matuszaka również bardzo dobrze bronili - stracili zaledwie 45 punktów, a także wymusili na przeciwnikach aż 22 straty (6 przechwytów zanotował Daniel Korólczyk).

Udany powrót

Pierwszym mecz w tym sezonie w barwach KSK Noteć rozegrał Hubert Wierzbicki. Powrót wypadł bardzo obiecująco. Skrzydłowy w ciągu 16 minut rzucił 11 punktów (3/4 za 1, 1/3 za 2, 2/5 za 3), zebrał 5 piłek oraz zanotował asystę i przechwyt).

W sobotę inowrocławianie jadą do Gdańska na mecz z Politechniką (godz. 17.30).

Pozostałe mecze: MF Meble Tczew - AZS UMK Consus PBDI Toruń 66:92 (dla zwycięzców: Plebanek 15, Murowicki 15, Pagacz 10, Malinowski 9, Przybyszewski 8, Stolarek 8, Jasnowski 7, Tomczyk 7, Lipiński 6, Bagaziński 5, Derkowski 2); KUKS Dubois Koszalin - Trefl II Sopot 50:67; Basket Piła - SMS PZKosz Władysławowo 72:84; Kotwica 50 Kołobrzeg - Politechnika Gdańska 74:66.