Polscy spinterzy torowi (team Stali Grudziądz) czwartą drużyną Europy! Eugenia Bujak ma złoto

(marz)
Od lewej: Mateusz Lipa, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel (ALKS Stal Ocetix/Iglotex) byli o ułamek sekundy od brązu torowych mistrzostw Europy. Maryla Rzeszut
Ułamki. Tysięczne sekundy zdecydowały o tym, że brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym zdobyli Rosjanie, a nie Polacy. Rafał Sarnecki, Mateusz Lipa i Krzysztof Maksel (Stal Ocetix/Iglotex Grudziądz) minimalnie przegrali bój o podium. Za to Polka, Eugenia Bujak została mistrzynią Europy w wyścigu punktowym.

Grudziądzcy kolarze torowi tworzą reprezentacyjną drużynę sprinterską, która walczy w mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym na Gwadelupie.

Rafał Sarnecki, Mateusz Lipa i Krzysztof Maksel (cała trójka Stal Ocetix/Iglotex Grudziądz) otarli się o podium.

Finał sprintu drużynowego wygrali Niemcy (czas: 59.602), przed Francuzami (59.820). O 3. miejsce walczyła Polska z Rosją. Minimalnie, o przysłowiowy błysk szprychy, lepsi okazali się Rosjanie (Jakuszewskij, Dmitriew, Szurszin).
Nasza drużyna uzyskała czas 1:00.535, zaś rosyjska 1:00.061. Tak mikroskopijne różnice w kolarstwie torowym decydują o medalu...

Niby to najgorsze dla sportowca miejsce - 4. Jednak patrząc na to, kogo polska drużyna wyprzedziła, jakie kolarskie potęgi, to naprawdę nie ma powodu do zmartwienia. Nasi torowcy są na dobrej drodze. 5. miejsce zajęła Holandia, 6. Wielka Brytania, 7. Czechy, 8. Białoruś.

Startująca w barwach biało-czerwonych Eugenia Bujak (obecnie zawodniczka BTC City Ljubljana) wywalczyła mistrzostwo Europy w wyścigu punktowym.