Transfer Bydgoszcz wygrał w Sosnowcu!

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz.
Transfer Bydgoszcz. Paweł Skraba
Siatkarze Transferu wygrali trzeci z rzędu mecz wyjazdowy w PlusLidze. Dziś bydgoszczanie pokonali w Sosnowcu MKS Będzin.

Wcześniej Transfer wygrał w Olsztynie i Kielcach. Na inaugurację rozgrywek bydgoszczanie przegrali z AZS Politechniką Warszawską 2:3, mimo że prowadzili 2:0.

Zapis relacji na żywo: MKS Banimex Będzin - Transfer Bydgoszcz na żywo

Dziś na pierwszej przerwie technicznej punkt przewagi mieli gospodarze, ale potem to Transfer zaczął grać lepiej. Bydgoszczanie odskoczyli na cztery punkty (16:12), a potem to prowadzenie powiększali (19:12, 23:13). Będzinianie ugrali w tej partii tylko szesnaście punktów.

Konkurs: Zagłosuj i wygraj bilety na mecz Transfer Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk

W drugim secie role się jednak odwróciły. To gospodarze raz po raz nękali bydgoszczan trudną zagrywką, a nasi zawodnicy mieli problemy z przyjęciem. Bydgoskim siatkarzom udało się zbliżyć na cztery punkty (20:16), ale to MKS MOS kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, wysoko wygrywając tę partię.

Po wyrównanym początku trzeciego seta, potem Transfer odskoczył na dwa punkty przewagi (12:10). Od stanu 15:12 bydgoszczanie zdobyli cztery punkty z rzędu, z czego dwa blokiem. Podopieczni trenera Dacewicza obronili trzy piłki setowe (17:24), ale seta skończył atakiem ze środka Gunia.

Najbardziej wyrównany był czwarty set. Liderem w ataku bydgoszczan był Cupković, który kończył seriami ataki ze skrzydeł, czy też z drugiej linii (w całym meczu miał 75% skuteczność). Transferowi udało się na swoją korzyść rozstrzygnąć nerwową końcówkę partii i wywieźć z Sosnowca bezcenny komplet punktów do ligowej tabeli.

MKS MOS BANIMEX BĘDZIN - TRANSFER BYDGOSZCZ 1:3 (16:25, 25:18, 17:25, 23:25)

MKS MOS BANIMEX (trener Damian Dacewicz): Kowalski, Hebda 16, Warda 6, Żuk, Sarnecki 3, Hunek 8, Milczarek (libero) oraz Oczko 3, Pawliński 7, Tomczyk 9, Gaca 2. Punkty. Atak: 42 (42 ataki/108 wystaw - 39% skuteczności), blok: 8, zagrywka: 4, po błędach rywala: 27.

TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki 1, Waliński 4, Duff 5, Jarosz 13, Cupković 22, Gunia 11, Nally (libero) oraz Marshall 10, Wolański, Jurkiewicz 5, Nowakowski. Punkty. Atak: 54 (54 ataki/108 wystaw - 50% skuteczności), blok: 14, zagrywka: 3, po błędach rywala: 22.

Sędziowali: Tomasz Janik, Marcin Herbik (obaj Warszawa).