Mistrzostwo Europy dla Adriana Miedzińskiego i Sebastiana Ułamka?

Adrian Miedziński mistrzem Europy jeszcze nigdy nie był.
Adrian Miedziński mistrzem Europy jeszcze nigdy nie był. Mariusz Murawski
W sobotę w czeskim Divisovie zostaną rozdane medale mistrzostw Europy par. W gronie pretendentów są żużlowcy z klubów z Torunia i Grudziądza.

Tegoroczny turniej finałowy miał odbyć się 13 września, ale został przełożony. W czeskim Divisovie rywalami biało-czerwonych będą ekipy Niemiec, Rosji, Łotwy, Ukrainy, Węgier i Czech. Polacy po raz ostatni byli mistrzami kontynentu w parach w 2011 roku (Jarosław Hampel, Przemysław Pawlicki i Piotr Pawlicki). Przed rokiem ekipa w składzie Ułamek, Norbert Kościuch i Mariusz Puszakowski zajęła 2. miejsce za Niemcami. Z tego składu został Ułamek, a o medale powalczą po raz pierwszy Adrian Miedziński z Torunia i Damian Baliński z Unii Leszno.