Walkowery i surowe kary za przerwane mecze w Laskowicach i Inowrocławiu

Piłkarze Toru Laskowice (zielone stroje) wzbogacili się o trzy punkty, które pozwolą im odbić się od dna tabeli Sławomir Wojciechowski
W czwartek Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy zajął się spotkaniami piątoligowymi w Laskowicach (11 października) i Inowrocławiu (12 października), które przerwano po znieważeniu arbitrów. Nie było litości dla winowajców. Walkowerami ukarano też ich drużyny.

Przypomnijmy, że mecz 10. kolejki grupy 1. V ligi Tor Laskowice - Wda II/ Strażak Przechowo został przerwany w 71. min. przy stanie 0:0, po tym jak Adrian Brzeziński (Wda II), po otrzymaniu czerwonej kartki (za 2. żółtą), znieważył arbitra głównego Dariusza Burkiewicza. Za swój czyn zawodnik otrzymał surową karę, bo udowodniono mu dwa wykroczenia.
- Adrian Brzeziński otrzymał karę dyskwalifikacji na 3 lata - informuje Tadeusz Pietrzyk, przewodniczący Wydziału Dyscypliny przy K-P ZPN. - Wyrok jest wysoki, bo zawodnik opluł i uderzył w tył głowy sędziego.

Z kolei Wydział Gier i Ewidencji zweryfikował wynik derbów powiatu świeckiego jako 3:0 dla Toru, bo mecz został przerwany z winy zespołu z Przechowa.

Dwa lata dla Kowalskiego

Mecz 10. kolejki grupy 2. V ligi Goplania Inowrocław - Łokietek Brześć Kujawski został przerwany w 27. min. przy stanie 0:0, po tym jak piłkarz gospodarzy Mateusz Kowalski, po otrzymaniu czerwonej kartki (za 2. żółtą) pchnął sędziego liniowego.
Mateusz Kowalski z Goplanii został zdyskwalifikowany przez Wydział Dyscypliny K-P ZPN na dwa lata. A wynik niedzielnego meczu WGiE K-P ZPN zweryfikował jako walkower 3:0 dla Łokietka.

Adrian Brzeziński i Mateusz Kowalski mają 14 dni na odwołanie się od otrzymanych wyroków.