Alfa Strzelno doznała wysokiej porażki w Bydgoszczy

Piotr Pubanz
Strzelnianie doznali w Bydgoszczy czwartej przegranej z rzędu. Triumfowali jedynie w inauguracyjnym meczu w Kęsowie. Piotr Pubanz

AZS UKW - ALFA 99 STRZELNO 37:20 (20:7)

AZS UKW: Paulus, Grugel - Kłoś 9, Jaszyk 6, Miedziński 5, Siekacz 3, Bączkowski 3, Rzeszotalski 3, Dębiec 3, Trautsolt 2, Kocikowski 2, Kowalczyk 1, Wojciechowski.
ALFA 99: Paternoga, Krajewski, M. Wiśniewski - Kożanowski 6, Skoliniec 4, Dobrzański 4, Paradowski 3, T. Wiśniewski 2, P. Operacz 1, Skoliniec, D. Wiśniewski, Zagórski.

Derby regionu w drugiej lidze szczypiornistów były bardzo jednostronnym widowiskiem. Bydgoszczanie szybko rozstrzygnęli spotkanie. Po pierwszej połowie prowadzili bowiem już 20:7. Osłabieni strzelnianie byli bardzo nieskuteczni w ataku (zaledwie 20 bramek w ciągu 60 minut). Tyle samo goli gospodarze rzucili przed przerwą. Goście słabo spisywali się także w obronie, w której zabrakło m.in. Marcina Szycha. Przeciwko akademikom nie zagrali także Łukasz Lewandowski, Łukasz Cieślak, Bartosz Wajdel i Piotr Kotecki.
AZS UKW zdobył pierwsze punkty w rozgrywkach. Wyprzedził tym samym Alfę 99, która spadła na przedostatnie miejsce. Wyprzedza tylko kęsowian.
W szóstej kolejce strzelnianie będą pauzowali. Do walki o ligowe punkty wrócą 25 października. Gościć będą MKS Grudziądz - lidera i faworyta rozgrywek.

Pozostałe spotkania: Gwardia Koszalin - Tytani Wejherowo 25:20, GKS Żukowo - Cartusia Kartuzy 33:20, LKS Kęsowo - Szczypiorniak Olsztyn 25:27, Energetyk Gryfino - SMS ZPRP II Gdańsk 30:24, Sambor Tczew - MKS Gru-dziądz 23:35. Pauzowało Wybrzeże II Gdańsk.

1. MKS Grudziądz 5 10 155:116
2. Energetyk Gryfino 6 8 181:140
3. Gwardia Koszalin 5 8 124:106
4. Szczypiorniak Olsztyn 5 8 134:117
5. GKS Żukowo 5 6 128:120
6. Sambor Tczew 4 6 109:110
7. Tytani Wejherowo 5 5 118:111
8. Cartusia Kartuzy 4 3 98:104