Energa Manekin Toruń wygrywa do zera w Lęborku

Chen Weixing na razie w Superlidze ma bilans 3-0.
Chen Weixing na razie w Superlidze ma bilans 3-0. Lech Kamiński
Toruńscy tenisiści stołowi nie bez problemu wygrali swój pierwszy mecz na wyjeździe z Poltarexem Lębork.

Poltarex Pogoń Lębork - Energa-Manekin Toruń 0:3
Wyniki gier: Andrew Baggaley - Konrad Kulpa 0:3 (6:11, 8:11, 8:11), Jakub Perek - Chen Weixing 2:3 (11:7, 5:11, 11:5, 5:11, 13:15), Filip Szymański - Paweł Chmiel 1:3 (11:9, 9:11, 4:11, 7:11)

Do wysokiej formy wraca Konrad Kulpa. 20-latek odniósł najszybsze zwycięstwo w Lęborku, bijąc w trzech setach znacznie wyżej notowanego w światowym rankingu Brytyjczyka Andrew Baggaleya. Za to niespodziewanie męczył się Chen Weixing. Austriak przegrywał z Jakubem Perkiem 0:1, 1:2, by wreszcie wygrać w pięciu setach. Meczowe zwycięstwo Enerdze Manekin zapewnił Paweł Chmiel, którym tym samym zdobył pierwszy punkt dla swojej nowej drużyny.

Energa Manekin awansowała na 2. miejsce w Superlidze.