Ale weekend toruńskich kolarzy. 5 złotych medali!

Trener Pacificu Leszek Szyszkowski ze złotą drużyną orlików.
Trener Pacificu Leszek Szyszkowski ze złotą drużyną orlików. archiwum
To prawdziwa złota jesień w wykonaniu TKK Pacific. Zawodniczki i zawodnicy spod znaku "Fitness" zgarnęli 5 złotych, srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski Par i Drużyn w Opatówku i Godzieszach Wielkich.

Najpierw o medale walczyły duety. Na 20 km trasie rywalizowały panie. Klasą dla siebie były siostry: Paulina Brzeźna-Bentkowska i Monika Brzeźna. Drugą lokatę zajęły Ania Plichta i Kasia Wilkos wygrywając jednocześnie klasyfikację orliczek (U-23).

Do poziomu pań dostosowali się orlicy. Kadrowicze: Dominik Oborski i Bartosz Warchoł najszybciej pokonali 30-km trasę i o 4 sekundy wyprzedzili duet Michał Kasperek/ - Patryk Stosz (Chrobry Głogów) i o kolejne 10 sekund parę Borys Korczyński - Wojciech Sykała (Tarnovia Tarnowo Podgórne).

W niedzielę na linii startu stanęły 4-osobowe drużyny, a teamy toruńskiego Pacifiku ponownie nadawały ton rywalizacji. Torunianki jadące w składzie: Monika Brzeźna, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Anna Plichta, Kasia Wilkos nie miały sobie równych na dystansie 40 km i pokonały ekipę Jedynki Limaro Kórnik.
Także orlicy i elita mężczyzn walczyła na takiej samej trasie. Młodzieżowcy TKK Pacific w składzie: Michał Paluta, Dominik Oborski, Bartosz Warchoł, Wojciech Franczak osiągnęli wynik 45,31 i o ponad minutę pokonali ekipę Tarnovii Tarnowo oraz Pogoń Mostostal Puławy.

Dodajmy jeszcze, że młodzi podopieczni Leszka Szyszkowskiego w klasyfikacji open wśród zawodowych ekip zajęli doskonałe 6. miejsce. Mistrzami elity zostali zawodnicy CCC Polsat Polkowice (Tomasz Kiedyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Mateesz Taciak), wyprzedzając o 3 sekundy team BDC Marcpol I oraz BDC Marcpol II.

Do bogatego klubowego dorobku brązowy medal dorzucili juniorzy młodsi Pacifiku. Adrian Brzozowski, Maciej Kwiatkowski, Piotr Klimkowski i Damian Mądrzejewski ulegli jedynie zespołom KTK Kalisz i Pogoni Mostostalu Puławy. Ekipę do mistrzostw przygotował trener Marian Krych.