Jesienne biegi w żnińskim parku [zdjęcia]

(szym)
Stanisław Goclik gratuluje zwycięzcom młodszej grupy wiekowej.
Stanisław Goclik gratuluje zwycięzcom młodszej grupy wiekowej. Szymon Cieślak
Na dystansie dwóch i czterech kilometrów ścigali się ze sobą biegacze podczas trzecich Otwartych Mistrzostw Miasta i Gminy Żnin w Jesiennych Biegach Przełajowych.
Mężczyźni, którzy wygrali w starszej kategorii wiekowej: Szymon Krakowiak, Emil Pietryszyn i Dariusz Śliwiński. Obok nich stoją Tadeusz Mazany i Antoni Nawrocki.

Żnin. III Otwarte Mistrzostwa w Jesiennych Biegach Przełajowych

Biegli po raz trzeci

Aura była łaskawa dla miłośników sportu. Nie było ani zbyt ciepło, ani za zimno. Zawody, która corocznie rozgrywane są w parku nad Małym jeziorem, zorganizowali Miejsko - Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Żniński Klub Biegacza 1992. Mistrzostwa sędziowali: Tadeusz Mazany, Stanisław Goclik oraz Antoni Nawrocki. Sportowcy wybiegali ze startu przy I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich, a następnie poruszali się alejkami za stacją benzynową, nad Małym jeziorem, zawracali na wysokości ośrodka PTTK, a rywalizację kończyli w miejscu startu. Młodsi biegli jedno okrążenie, starsi - dwa.

Młodsi na starcie

W pierwszej kategorii wiekowej zmierzyli się z sobą czternastolatkowie i młodsi od nich miłośnicy lekkiej atletyki. Biegli na dystansie dwóch kilometrów. W kategorii kobiecej, wśród dziewięciu uczestniczek najszybszą okazała się Zofia Kanarkowska z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Żninie. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Bielińska z PG nr 1 w Żninie, a na trzecim uplasowała się Sara Pochylska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Najszybszym mężczyzną w młodszej grupie wiekowej został Adam Wielgosz z PG nr 1 w Żninie. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli: Kacper Horka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie oraz Mikołaj Wiśniewski z PG nr 1. W tej grupie ścigało się ze sobą pięciu uczestników.

LZS Podgórzyn liderem zawodów

W starszej kategorii wiekowej rywalizowały ze sobą trzy panie. Pierwsza na metę przybiegła Karolina Napierała, reprezentantka Ludowych Zespołów Sportowych Podgórzyn. Drugie miejsce zajęła Karina Gąsiorowska z LZS Bożejewice, a trzecie należy do Marty Różniakowskiej z klubu Smashing Żnin.

W sobotnim biegu o pierwsze miejsce walczyło ze sobą 10 mężczyzn. Pierwsze miejsce także zajął przedstawiciel LZS Podgórzyn, Szymon Krakowiak. Drugie miejsce należy do Emila Pietryszyna z ŻKB 1992, a trzecie do Dariusza Śliwińskiego z klubu Pałuki Running.

Warto dodać, że najmłodszą uczestniczką zawodów była czteroletnia Marcelina Brelińska. Najstarszym zawodnikiem - 65-letni Antoni Sikora.