To nie był udany weekend dla tucholskich drużyn grających w A klasie. Tucholanka na własnym boisku została niespodziewanie rozbita przez Kamionkę Kamień, a Rawys Raciąż, trochę na własne życzenie, uległ w Przysiersku tamtejszej Sparcie.

TUCHOLANKA TUCHOLA - KAMIONKA KAMIEŃ 1:4 (1:0)

Bramki: Wojciech Selka - Arkadiusz Fridehl 3, Dawid Warmke.
TUCHOLANKA: Wojciechowski - J.Ostrowski, Landmesser, Szulc, Wamka - B.Kaszczyszyn (Donczyk), Górka (Łepek), Renkiewicz (Grabowski), M.Ostrowski - Gromowski, Selka (Danielek).

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 po golu Selki z podania M.Ostrowskiego i z pewnością nikt z obecnych na trybunach nie przypuszczał, że słabo prezentująca się Kamionka będzie w stanie powalczyć o korzystny rezultat. Tymczasem po przerwie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej kolejki, kiedy to podopieczni Sławomira Gołąbka przegrywając 0:2 z Przysierskiem, w drugiej części gry strzelili 3 gole. Tym razem było jeszcze lepiej, bo Kamionka aż czterokrotnie trafiała do siatki miejscowych. Tucholanie po stracie drugiego gola, stracili też chęci do gonienia wyniku, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni.

- Trudno mi ocenić to spotkanie - przyznał po meczu trener Tucholanki Dariusz Szulc. - Wydawało się po pierwszej połowie, że mecz mamy pod kontrolą. Tuż po wznowieniu gry powinniśmy podwyższyć prowadzenie i nagle zaczęliśmy tracić bramki. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale przegrywamy przez brak konsekwencji i odpowiedzialności niektórych osób. Dokładnie wiedzieliśmy jak gra Kamionka w drugich połowach, a jednak nie potrafiliśmy odpowiednio zareagować.

SPARTA PRZYSIERSK - RAWYS RACIĄŻ 2:0 (0:0)

RAWYS: Borzyszkowski - Koniarski, Mrugowski, Malinowski, Kuligowski - Opic, A.Pril (Wera), Rybacki , M.Pril - Madej (Borowicki) , Bloch (Glazik).

Goście już do przerwy powinni prowadzić różnicą dwóch, trzech bramek, ale zimnej krwi pod bramką rywala zabrakło m.in. Madejowi i M.Prilowi. Po przerwie do siatki trafiali już gospodarze, choć drugi gol padł z ewidentnego spalonego. Rawys odpowiedział jedynie uderzeniem w poprzeczkę Koniarskiego.

- Wciąż nie wierzę, że przegraliśmy ten mecz - ubolewał po spotkaniu trener Henryk Zielinski. - Prawie cały mecz mieliśmy pod kontrolą, a jednak punkty oddaliśmy gospodarzom, którzy nic wielkiego nie pokazali. O porażce zadecydowały błędy w obronie i zatracenie skuteczności, którą zaprezentowaliśmy przed tygodniem w meczu z Tarpanem. Nie wiem, może po tamtej wysokiej wygranej wyszliśmy na boisko zbyt pewni siebie? Jednak i tak uważam, że nie zasłużyliśmy w Przysiersku na porażkę.

A klasa - 7. kolejka

Tucholanka Tuchola - Kamionka Kamień 1:4, Czarni Lniano - Krajna Sępólno 1:2, Tarpan Mrocza - Grom Więcbork 3:3, Sparta Przysiersk - Rawys Raciąż 2:0, Fala Świekatowo - KS Łochowo 0:1, BKS Bydgoszcz - Victoria Koronowo 2:2. Tartak Wudzyn - LKS Dąbrowa Chełmińska (mecz przerwany w 25 minucie z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego przez zawodnika LKS)

Tabela A klasa (Bydgoszcz 1): 1. KS Łochowo 7 16 19-6 2. Fala Świekatowo 7 16 13-5 3. Kamionka Kamień 7 15 14-9 4. BKS Bydgoszcz 7 14 13-6 5. Victoria Koronowo 7 13 18-10 6. Sparta Przysiersk 7 11 16-11 7. Grom Więcbork 7 10 14-12 8. Rawys Raciąż 7 10 16-9 9. Krajna Sępólno 7 9 8-14 10. LKS Dąbrowa Chełm. 6 7 9-12 11. Tucholanka Tuchola 7 5 9-14 12. Tarpan Mrocza 7 5 11-21 13. Czarni Lniano 7 4 8-18 14. Tartak Wudzyn 6 0 3-24

TKP rozbił LKS Kęsowo

Po chwilowej zadyszce ponownie formą błysnęli gracze Tucholskiego Klubu Piłkarskiego pewnie wygrywając w Wieszczycach z LKS Kęsowo. Goście zagrali bardzo dobre zawody, imponując skutecznością. Do siatki kęsowian trafiali Oskar Schreiber (dwukrotnie) oraz Damian Niziński i Maciej Ostrowski. Wysoko przegrał natomiast beniaminek z Gostycyna. Myśliwiec uległ aż 1:8 w wyjazdowym spotkaniu Fuksowi Wielowicz. Pozycję lidera B klasy drugiej grupy bydgoskiej stracił Cis Cekcyn, po remisie na własnym boisku ze Strugą Drzycim. Ten wynik należy uznać za dużą niespodziankę. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte po przerwie. Prowadzenie uzyskali goście, ale po 10 minutach zdołał wyrównać Arkadiusz Cybulski. Drugi nasz przedstawiciel w tej klasie rozgrywkowej Zjednoczeni Zielonka zostali rozgromieni w Bukowcu, ulegając Gwieździe 0:7.

B klasa (Bydgoszcz 1) - 6 kolejka LKS Kęsowo - TKP Tuchola 0:4, Sokół Nowy Dwór - Gryf II Sicienko 0:1, Victoria Mąkowarsko - KS Kawle 1:0, Fuks Wielowicz - Myśliwiec Gostycyn 8:1, KS Skarpa - Łokietek Wierzchucin Królewski 0:1, Olimpia Wtelno - Gwiazda Sypniewo 0:1, Taxus Komierowo - pauza.

Tabela B klasa (Bydgoszcz 1). 1. Gryf II Sicienko 5 13 16-7 2. Biomasa Skarpa 6 12 10-7 3. TKP Tuchola 6 12 14-10 4. Fuks Wielowicz 6 12 23-10 5. Łokietek Wierzchucin Król. 6 10 13-10 6. Olimpia Wtelno6 8 11-8 7. Victoria Mąkowarsko 5 7 5-5 8. KS Kawle 4 7 11-6 9. Sokół Nowy Dwór 5 6 6-9 10. Taxus Komierowo 5 6 9-16 11. Gwiazda Sypniewo 6 4 9-18 12. LKS Kęsowo 6 4 7-17 13. Myśliwiec Gostycyn 4 0 5-16

B klasa (Bydgoszcz 2) - 6. kolejka Cis Cekcyn - Korona Drzycim 1:1, Gwiazda Bukowiec - Zjednoczeni Zielonka 7:0, Wisła Gruczno - GLKS Dobrcz 4:1, Zryw Wielki Lubień - Sparta II Przysiersk 3:1, Tęcza Wiąg - Start II Warlubie 2:0, Victoria Niemcz - LZS Kozielec 5:2.

1. Tęcza Wiąg 6 13 13-9 2. Cis cekcyn 6 13 11-8 3. Gwiazda Bukowiec 6 12 20-9 4. Victoria Niemcz6 12 18-11 5. Zryw Wielki Lubień 5 9 7-6 6. Wisła Gruczno 5 9 10-10 7. Start II Warlubie 5 9 10-3 8. Struga Drzycim 6 8 10-7 9. GLKS Dobrcz 5 6 7-13 10. LZS Kozielec 6 6 11-16 11. Wisła Strzelce Górne 5 4 10-13 12. Zjednoczeni Zielonka 6 2 9-21 13. Sparta II Przysiersk 5 1 6-16