Wygrane Kamionki i Krajny, remis Gromu

Piotr Pubanz
Grzegorz Paszylk (w parterze) przełamał w Lnianie niemoc strzelecką Krajny.
Grzegorz Paszylk (w parterze) przełamał w Lnianie niemoc strzelecką Krajny. Piotr Pubanz
To była udana kolejka dla regionalnych drużyn grających w A klasie. Cenne wyjazdowe zwycięstwa zanotowała Kamionka i Krajna, natomiast Grom podzielił się punktami w Mroczy, choć w tym przypadku mówić można o dużym niedosycie.

TUCHOLANKA TUCHOLA - KAMIONKA KAMIEŃ 1:4 (1:0)

Bramki: Wojciech Selka - Arkadiusz Fridehl 3, Dawid Warmke.
KAMIONKA: Sowiński - Szafrański, Gołąbek, Tusznio, Karpacz - Warmke (Binger), Bettin, Lepak, Fridehl (Swakowski), Kobus - Spica (Bukowski).

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 i z pewnością nikt z obecnych na trybunach nie przypuszczał, że słabo prezentująca się Kamionka będzie w stanie powalczyć o korzystny rezultat. Tymczasem po przerwie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej kolejki, kiedy to podopieczni Sławomira Gołąbka przegrywając 0:2 z Przysierskiem, w drugiej części gry strzelili 3 gole. Tym razem było jeszcze lepiej, bo Kamionka aż czterokrotnie trafiała do siatki miejscowych, a hat tricka skompletował Arkadiusz Fridehl.

- W pierwszej połowie nie potrafiliśmy przebić się pod bramkę rywala, z kolei Tucholanka często przebywała pod naszym polem karnym - mówił z kolei trener Kamionki Sławomir Gołąbek. - Jednak gol dla rywala w dużej mierze był kwestią przypadku. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej, a gospodarze chyba za wcześnie uwierzyli, że mecz mają już rozstrzygnięty. Wystarczyło 20 minut, aby rozstrzygnąć losy spotkania. Już przy stanie 2:1 zobaczyłem, że rywal się poddał, co skrzętnie wykorzystaliśmy.

TARPAN MROCZA - GROM WIĘCBORK 3:3 (1:0)

Bramki: Sebastian Pacek 2, Łukasz Pukownik.
GROM: Soboń - Pukownik, Bethke, Drobiński, Lizik - Wojciech Janicki, Tuński (Waldemar Janicki), Hrycajewski (Mucha), Piotrowski (Frankowski) - Herzberg (Błociński), Pacek.

Grom przeważał przez całe spotkanie, jednak musiał podzielić się punktami z gospodarzami. Miejscowi sporadycznie atakowali, ale skutecznie. Goście natomiast, zwłaszcza w pierwszej połowie, pudłowali na potęgę, nawet z karnego (Herzberg). Od 60. minuty gromowcy wreszcie poprawili celowniki i w ciągu 12 minut ze stanu 0:1 zdołali doprowadzić wynik do 3:1. Mimo kolejnych dobrych okazji, nie udało się strzelić więcej goli, w końcówce zaczęli trafiać natomiast gracze Tarpana. W 80. min. złapali z więcborczanami kontakt bramkowy, a po chwili wykorzystali "jedenastkę" po faulu Sobonia.

- Zagraliśmy tak samo ofensywnie jak przed tygodniem z Tartakiem Wudzyn, z tym, że wtedy nie mieliśmy większych problemów ze skutecznością. Teraz pudłowaliśmy na potęgę i to się zemściło w końcówce spotkania. Powinniśmy dziś wygrać spokojnie i to różnicą kilku goli, zamiast tego straciliśmy dwa cenne punkty - podsumował postawę swej drużyny trener Sylwester Trzósło.

CZARNI LNIANO - KRAJNA SĘPÓLNO 1:2 (0:1)

Bramki: Grzegorz Paszylk, Mateusz Twardy.
KRAJNA: Janke - Stupałkowski, Paszylk, Kozina, S.Walaszek - Trąbka (Pastwik), K.Walaszek, Skiba (Mosek), Twardy - Jóźwiak (Błaszkowski), Pestka.

Słabe zawody oglądali kibice w Lnianie, jednak w tym przypadku dla obu ekip nie ważny był styl, ale liczyły się punkty. Te pojechały do Sępólna. Krajanie wreszcie przypomnieli sobie jak się strzela bramki, a skromna wygrana pozwoliła przerwać niechlubną serię 4 porażek z rzędu.

- Praktycznie przez większość meczu posiadaliśmy dość znaczną przewagę, oprócz końcowych minut, kiedy gospodarze strzelili na 2:1 i zrobiło się bardzo nerwowo - opowiadał po meczu trener Mirosław Tyda. - Jestem jednak zadowolony z wyniku i z tego, że w końcu udało się trafić do siatki. Ta wygrana, mojemu młodemu zespołowi, była bardzo potrzebna, bo zauważyłem u niektórych pewne zniechęcenie po serii porażek. Teraz powinno być już lepiej, tym bardziej, że kilku graczy powinno już wyleczyć urazy i powrócić do składu.

A klasa - 7. kolejka Tucholanka Tuchola - Kamionka Kamień 1:4, Czarni Lniano - Krajna Sępólno 1:2, Tarpan Mrocza - Grom Więcbork 3:3, Sparta Przysiersk - Rawys Raciąż 2:0, Fala Świekatowo - KS Łochowo 0:1, BKS Bydgoszcz - Victoria Koronowo 2:2. Tartak Wudzyn - LKS Dąbrowa Chełmińska (mecz przerwany w 25 minucie z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego przez zawodnika LKS).

Tabela A klasa (Bydgoszcz 1). 1. KS Łochowo 7 16 19-6 2. Fala Świekatowo 7 16 13-5 3. Kamionka Kamień 7 15 14-9 4. BKS Bydgoszcz 7 14 13-6 5. Victoria Koronowo 7 13 18-10 6. Sparta Przysiersk 7 11 16-11 7. Grom Więcbork 7 10 14-12 8. Rawys Raciąż 7 10 16-9 9. Krajna Sępólno 7 9 8-14 10. LKS Dąbrowa Chełm. 6 7 9-12 11. Tucholanka Tuchola 7 5 9-14 12. Tarpan Mrocza 7 5 11-21 13. Czarni Lniano 7 4 8-18 14. Tartak Wudzyn 6 0 3-24

Zmiana lidera w B klasie

Niestety, dość niespodziewanej porażki na własnym boisku z Łokietkiem doznali gracze dotychczasowego lidera Biomasy Skarpa i zostali wyprzedzeni w tabeli przez rezerwy Gryfa Sicienko. Gospodarzom w niedzielę nic nie wychodziło, słabo było ze skutecznością, a na domiar złego trener nie mógł dokonać żadnych zmian w składzie, bo na meczu zameldowało się 11 graczy. Teraz straty trzeba będzie odrabiać w następnej kolejce w Sypniewie. A Gwiazda wreszcie wygrała pierwszy mecz w lidze, dość niespodziewanie przywożąc komplet "oczek" z Wtelna. Jedynego gola dla sypniewian zdobył nominalny bramkarz Jarosław Cieślik, który tym razem z konieczności zagrał w polu. Wielkie strzelanie natomiast urządzili sobie piłkarze z Wielowicza, demolując 8:1 Myśliwca Gostycyn. Łupem bramkowym podzielili się Arkadiusz Grochowski i Damian Nawrocki po 3 trafienia oraz Krystian Gierszewski i Dawid Wardziński. Dzięki wygranej Fuks dołączył do ligowej czołówki, mając jedynie punkt straty do lidera. Psikusa swym kibicom zrobili w niedzielę piłkarze z Kawli. Ogólny faworyt ligi nie sprostał Victorii Mąkowarsko, co należy uznać za sporą niespodziankę. Kawle mają co prawda do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Myśliwcem, ale w tym sezonie, a dokładnie w dwóch ostatnich meczach, stracili już 5 "oczek". Pauzował w tej kolejce Taxus.

B klasa (Bydgoszcz 1) - 6 kolejka. LKS Kęsowo - TKP Tuchola 0:4, Sokół Nowy Dwór - Gryf II Sicienko 0:1, Victoria Mąkowarsko - KS Kawle 1:0, Fuks Wielowicz - Myśliwiec Gostycyn 8:1, KS Skarpa - Łokietek Wierzchucin Królewski 0:1, Olimpia Wtelno - Gwiazda Sypniewo 0:1, Taxus Komierowo - pauza.

Tabela B klasa (Bydgoszcz 1). 1. Gryf II Sicienko 5 13 16-7 2. Biomasa Skarpa6 12 10-7 3. TKP Tuchola 6 12 14-10 4. Fuks Wielowicz 6 12 23-10 5. Łokietek Wierzchucin Król. 6 10 13-10 6. Olimpia Wtelno6 8 11-8 7. Victoria Mąkowarsko 5 7 5-5 8. KS Kawle 4 7 11-6 9. Sokół Nowy Dwór 5 6 6-9 10. Taxus Komierowo 5 6 9-16 11. Gwiazda Sypniewo 6 4 9-18 12. LKS Kęsowo 6 4 7-17 13. Myśliwiec Gostycyn 4 0 5-16

Time Lubcza ponownie na czele

Piłkarze sępoleńskiej "powiatówki" rozegrali w weekend 5. kolejkę spotkań. Niespodziankę "in minus" sprawił prowadzący w tabeli HZ Zamarte, ulegając 2:4 ekipie z Płocicza. Goście najwidoczniej przespali pierwszą część meczu, przegrywając ją do przerwy 0:4. W drugich 45 minutach co prawda gonili wynik, ale gospodarze tylko dwukrotnie pozwolili strzelić sobie gola. Wpadkę faworyta wykorzystał Time Lubcza i po "rozjechaniu" 5:1 w Wałdowie WKS-u ponownie zasiadł w fotelu lidera. Trzecia jest Sosenka Sośna, która bezbramkowo zremisowała w Obkasie, a przy wygranej z Obrolem mogła nawet objąć w lidze prowadzenie.

Wyniki 5. kolejki LZS Piaseczno - Fuks II Wielowicz 6:0, Fireman Zabartowo/Pęperzyn - LZS Lutówko 5:1, WKS Wałdowo - Time Lubcza 1:5, Obrol Obkas - Sosenka Sośno 0:0, LZS Płocicz - HZ Zamarte 4:2, Orzeł Dąbrowa - Victoria Orzełek 1:4.

1. Time Lubcza 5 12 27-9 2. HZ Zamarte 5 12 20-9 3. Sosenka Sośno 5 11 16-5 4. Victoria Orzełek 5 11 12-3 5. LZS Płocicz 5 10 16-7 6. LZS Piaseczno 5 9 17-10 7. Obrol Obkas 5 8 7-6 8. Orzeł Dąbrowa 5 4 10-15 9. Fireman 5 3 11-23 10. Fuks II Wielowicz 5 3 6-25 11. LZS Lutówko 5 1 8-18 12. WKS Wałdowo 5 1 4-24