Pomorzanin Serock lepszy od ... Pomorzanina Toruń. Raport z boisk klasy okręgowej

(S-G)
Chemik Bydgoszcz jest wiceliderem grupy 1.
Chemik Bydgoszcz jest wiceliderem grupy 1. Fot. archiwum
W weekend odbyły się mecze 8. kolejki grupy 1. W spotkaniu kolejki doszło do konfrontacji dwóch Pomorzaninów. Torunianie, wskazywani na faworyta, ulegli na własnym boisku zespołowi z Serocka, którego prowadzi trener Filip Skory (wcześniej z pracy zrezygnował trener Marek Sperski).

Grupa 1

W Nakle nie padła żadna bramka, a remisami zakończyły się mecze w Laskowicach, Jabłonowie i Chełmży. W pozostałych spotkaniach wygrywali goście: Chemik w Nowem, Gryf w Wąbrzeźnie oraz Wda II/Strażak w Radominie. Strzelcem kolejki został Jakub Nerć (Pomorzanin Toruń) 2 gole.

Pomorzanin T. - Pomorzanin S. 2:3 (2:1)
Bramki: Nerć 2 (6, 10) - Zadworny (41), Zelma (72), Forbot (74).
POMORZANIN T.: Szymański - Wójcik, Wiwato-wski, P. Nowak (85. Orliński), Goc - Drygalski I, Rychcik (50. Ciężkowski), P. Kwiatkowski, Pietro-wski - Wasilkiewicz, Nerć (75. Małek).
POMORZANIN S.: Skory - Pietras, Ligocki (60. Forbot), K. Bogdzińsk, Barlik (46. Kłaczyński) - Ze-lma, M. Roman, Russ, Semrau - Zadworny I, A. Górski.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy po dwóch golach Nercia prowadzili już w 10. minucie, 2:0. Od tego momentu przyjezdni uspokoili grę, próbując zdobyć kontaktowego gola. Zarówno jedna, jak i druga strona mogła strzelić kolejne bramki. Sztuka ta udała się gościom, którzy po trafieniu superstrzelca serockiego zespołu, Zadwornego zdobyli kontaktową bramkę. Po zmianie stron trwała zażarta walka, jednak lepsze wrażenie zrobiła drużyna przyjezdna, mogąca się pochwalić dużym zaangażowaniem i wolą walki. Nie można tego było powiedzieć o torunianach. W 72. min., po trafieniu Zelmy, było 2:2, jednak 120 sekund później Forbot strzelił gola dla gości, którzy mogli się cieszyć z kompletu punktów.

Pozostałe wyniki: Czarni Nakło - Mustang Ostaszewo 0:0; Wisła Nowe - Chemik Bydgoszcz 1:3 (0:0), A. Marks (48) - Lengling (46), Rysiewski (64), Kawałek (84); Naprzód Jabłonowo Pom. - Drwęca Golub-Dobrzyń 1:1 (1:1), Jaworski (8, karny) - P. Kanik (82, karny); Tor Laskowice Pom. - Piast Łasin 1:1 (1:0), Sobie-rajski (40, karny) - A. Olszewski (90+6); Unia Wąbrzeźno - Gryf Sicienko 0:2 (0:1), A. Woźniak (30), L. Szczygielski (85); Sokół Radomin - Wda II/Strażak Świecie-Przechowo 0:1 (0:0), Subko-wski (78); Legia Chełmża - Start Pruszcz Pom. 1:1 (1:1), T. Urbański (20) - J. Brończyk (44).

16. Tor Laskowice 8 7 13-20

W 9. kolejce (4-5.10): Wda II/Strażak - Czarni, Chemik - Unia, Mustang - Tor, Start - Wisła, Gryf - Sokół, Pomorzanin S. - Legia, Drwęca - Pomorza-nin T., Piast - Naprzód.
Zaledwie tydzień z prowadzenia cieszyli się piłkarze lipnowskiej Mieni. Po klęsce w Inowrocławiu oddali je zespołowi z Wagańca. Cenne punkty zdobył Lider awansując w tabeli.

LIDER AZS WSHE - BRZYSKOROL 3:0 (1:0)
Bramki: Dewil (12, wolny), Łazarski (48), Dobruń (87, głową).
LIDER: Szczepańczyk - D. Różański, Adrian Podolski (76. Wrześniewski), Dobruń, M. Zasada - Dewil I (64. D. Zasada), PietrzakII, Frątczak (46. J. Kołodziejski), Bobrowski - Pyczka, Łazarski.
BRZYSKOROL: Pankowski - Piechowiak, Kurowski, K. Siatka, Kulik - Ł. Janicki I, Ł. Siatka, Mar-chwiński (18, K. Bojas), Jankowski I, Kowalski - R. Gwit.

Kłopoty kadrowe sprawiły, że goście przyjechali do Włocławka zaledwie w 12-osobowym składzie. Od początku przyjezdni grali cofnięci, szans szukając w kontrach. Gospodarze nie potrafili, mimo optycznej przewagi, znaleźć sposobu na sforsowanie obrony Brzyskorolu. Jedyny gol w 1. połowie to zasługa Dewila, który z wolnego z blisko 30 m posłał piłkę w okienko bramki Pankowskiego. Wkrótce po zmianie stron podanie J. Kołodziejskiego, na drugiego gola zamienił Łazarski. Od tego momentu włocławianie nie forsowali tempa. W końcówce inicjatywę przejęli goście, którzy nie stworzyli jednak zagrożenia. Na trzy minuty przed końcem wynik ustalił strzałem głową Dobruń.

Niespodzianką jest porażka Zdroju na własnym boisku z Łokietkiem. Goście szybko objęli prowadzenie, gospodarze po niespełna kwadransie wyrównali, mieli inicjatywę lecz gola po kontrze zdobył Łokietek. Na początku 2. połowy prowadzenie podwyższył Abbott trafiając z wolnego. Tej straty ciechocinianie już nie byli w stanie odrobić. Najwięcej goli padło w Zbrachlinie gdzie mecze rozgrywa Sadownik. Dla gospodarzy rozpoczęło się źle od straconej bramki z wolnego. Po 5 minutach zdołali wyrównać, ale prawdziwa kanonada strzelecka była po przerwie. Gospodarze w 67. min prowadzili 3:1, goście jednak nie zrezygnowali. Ruszyli do frontalnego ataku, jednak na ich kontaktowe trafienie szybko odpowiadali piłkarze Sadownika.

Udaną passę kontynuuje Start. Pewna wygrana w Szu-binie zasługuje na uwagę, bo podczas rozgrzewki kontuzji doznał bramkarz radziejowian Dobrzycki. Między słupkami stanął obrońca K. Lewandowski, który zachował czyste konto. Kłopoty z bramkarzami to także jednak z przyczyn wysokiej przegranej Mieni. Kontuzja Ziemiańczyka i nieobecność Narczewskiego sprawiły, że zadebiutował najmłodszy z golkiperów Kostrzewski.

Inne wyniki 8. kolejki: Zdrój - Łokietek 2:4 (1:2), B. Nawrocki (21), Langner (85) - Szymczak (7), Kubiak (41), Abbott (49, wolny), Brzeziński (63, głową); Goplania - Mień 5:0 (2:0), Głogowski 2 (1, 53), Wegner (37), M. Kowalski (54), Paczkowski (79); Szubinianka - Start 0:3 (0:2), Owedyk (7), L. Stasiak (23), J.Lewandowski (67); Dąb - GKS 0:2 (0:1), Gawroński (43), Iżmanowski (67); Sadownik - Noteć 5:3 (1:1), Babinin 2 (24, 67), Ł. Junatowski 2 (86, 90+1), Kujawa (58) - Jankowiak 2 (19, 88 z rzutów wolnych), Aleksandrowicz (80, głową); Kujawiak - Kujawy 3:1 (2:1), Behlke 2 (10,26), Śmigiel (68) - K. Łukomski (14); Zjednoczeni - Sparta 2:1 (1:0), Kawczyński 2 (12, 68) - Głowski (88).

16. Noteć Gębice 8 4 14-23

W 9. kolejce (4-5.10): Noteć - Zdrój, Sparta - Sadownik, GKS - Zjednoczeni, Brzyskorol - Dąb, Start - Lider, Mień - Szubinianka, Kujawy - Gop- lania, Łokietek - Kujawiak. W środę 1 października zaległe spotkanie Zdrój - Start.