Sparta nie wykorzystała szansy - raport z 9. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Aleksander Ryska
Sparta nie wykorzystała szansy awansu na 1. miejsce.
Sparta nie wykorzystała szansy awansu na 1. miejsce. Aleksander Ryska
Sparta nie wykorzystała szansy awansu na 1. miejsce. Tylko zremisowała w Tarnowie. Start wygrał w derby z Unią i znów jest na podium. Była to kolejka snajperów. Aż 7 piłkarzy zdobyło po 2 gole, a Maciej Lisiecki (Victoria) zanotował hat-tricka.

SOKÓŁ - WDA 0:0

WDA: Zapała - Meyer, Kocieniewski, Kiełpiński , Urbański - Brzeziński, Witucki - J. Piotrowski (46. Chabowski), M. Kot (80. Kardas), Czerwiński - Mik

Świecianie wywieźli 1 punkt od lidera. - To był zupełnie inny mecz, niż ten z Warlubiem - mówi trener Wdy Łukasz Jankowski. - Obie drużyny zagrały ofensywnie. Remis jest sprawiedliwy, choć mieliśmy lepsze okazje na gola. Dwa razy groźnie uderzał z rzutów wolnych Urbański. Z akcji Chabowskiego i Macieja Kota też mogło coś wpaść. Cieszy to, że piąty mecz z rzędu zagraliśmy na zero w tyłach. Jednak musimy też sami zacząć strzelać.

START - UNIA SOLEC 4:0 (2:0)

Bramki: Tabaczyński 2 (41, 44), Sulej 2 (81, 87).
START: Woźniak - Lipiński, Żurek, Kowalski, Sim-son (65. Adamczyk) - J. Bednarek, Żurowski, Zarembski (81. Maziarz) - Tabaczyński (85. Kaniewski), Sulej, Mielcarek (86. Oparka).UNIA: Ostrowski - Kacprzak. Ruciński I, R. Bednarek, Tomaszek - Jurek I, Kubacki - Nytko (70. Błaszczak), Raczyński, Kanik - Mikołajczak (84. Chmiel).

Nie udał się debiut w roli grającego trenera Unii Robertowi Bednarkowi. Solecczanie doznali 8. porażki z rzędu. Kluczowy okazał się koniec 1. części, gdy dwa gole po składnych akcjach strzelił Tabaczyński. "Tabaka" w 2. połowie dołożył 2 asysty przy bramkach Suleja. Miejscowi mogli wygrać wyżej. Raz Unię uratowała poprzeczka. Przyjezdni przez 90 minut nie wypracowali sobie żadnej klarownej sytuacji. Szczęścia szukali strzałami z dystansu i przy stałych fragmentach gry.

18. Włocłavia 8 1 5-30

Bramki: Łukaszyk 2 (22, 57), Brzostowski 2 (23, 48), Onsorge 2 (49, 54), Owczarek (75) - Kaczkowski (81).
CHEŁMINIANKA: B. Piotrowski - Pa. Śmigielski, Nieściur I, Kołodziej I, Orlicki (75. Janikowski) - Sz. Marks, Murawski (60. Nalaskowski) - Grzelecki (60. Piasecki), Kaczkowski, Ernest I - Gross.

Beniaminek w Poznaniu zagrał w osłabieniu - bez Pawskiego, Szpankiewicza (kontuzje) i Baranowskiego (kurs trenerski). Grający coraz lepiej poznanianie urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. - Warta to zdecydowanie najlepszy zespół, z jakim graliśmy dotychczas w III lidze - podkreśla trener Chełminianki Waldemar Brachucki. - Rywale na niewiele nam pozwolili. Znów nie ustrzegliśmy się dziwnych błędów w obronie. Sześć goli straciliśmy niemal w ten sam sposób.

POLONIA Ś.W. - POGOŃ 3:0 (2:0)

Bramki: Solarek (30), Chmielecki (39), Bartoszak (57).
POGOŃ: Szczepaniak - Duszyński I, Szyperski, Stolarski (46. Śmigielski), Jagielski - Zdrojewski, Malczewski, Kędziora, Łuczak, Kopliński - Mrówczyński I.

Mogilnianie przegrali wysoko w Środzie. Odczuwali zmęczenie po środowym meczu we Włocławku. Spotkanie mogło się jednak inaczej potoczyć, gdyby Mrówczyński przy stanie 0:0 wykorzystał dogodną okazję do zdobycia gola. Przed przerwą Szczepaniaka pokonali Solarek i Chmielecki (z karnego za faul Stolarskiego). Kontaktową mógł strzelić Zdrojewski, ale piłka po jego uderzeniu dwa razy odbiła się od słupków. W 2. połowie wynik podwyższył Bartoszak.

TARNOVIA - SPARTA 2:2 (1:1)

Bramki: Grządzielewski 2 (26, 85) - Kretkowski 2 (41, 78)
SPARTA: Folc - Katerla, Lamka, Bieńkowski, Kaźmierczyk - Janczak I (71. Stański), Modracki, Szymański (46. Gorczyczewski I), Mitura I - Prylewski (62. Ł. Ciechowski), Kretkowski.

Pierwsi gola strzelili gospodarze. Bezpośrednio z rożnego idealnie dośrodkował Grządzielewski, a piłka wpadła do siatki brodniczan. Jeszcze przed przerwą akcję gości na bramkę zamienił Kretkowski. W ostatnim kwadransie, po raz 2. do siatki Tarnovii trafił Kretkowski, ale w końcówce, po błędzie defensywy, akcję sam na sam z bramkarzem wykorzystał Grządzielewski. - Jesteśmy rozczarowani, bo strzeliliśmy na boisku rywala dwa gole, ale błędy w komunikacji naszej obrony sprawiły, że zdobyliśmy punkt - przyznał trener Sparty, Tomasz Asensky.

Pozostałe wyniki: Nielba - Centra 1:0 (0:0), Wicher (55); Ostrovia - Jarota 0:1 (0:0), Ludwiczak (43); Victoria - Unia Sw. 3:2 (0:1), Lisiecki 3 (56, karny, 57, 75) oraz Molewski (13), Antczak (83), Włocłavia - Lech II w środę (g. 17). Zaległy mecz z 7. kolejki: Włocłavia - Pogoń 2:4 (1:2), Suchomski (38, k.), Dudkiewicz (46) - Łu-czak (7), Duszyński (23, k.), Zdrojewski 2 (68, 81).

W 10. kolejce (4-5.10): Centra - Chełminianka, Pogoń - Warta, Unia Sw. - Polonia, Lech II - Victo-ria, Jarota - Włocłavia, Sparta - Ostrovia, Wda - Tarnovia, Unia Solec - Sokół, Nielba - Start.