Vaclav Milik mistrzem Europy juniorów. Paweł Przedpełski daleko

Paweł Przedpełski przed rokiem zajął 5. miejsce w IME juniorów.
Paweł Przedpełski przed rokiem zajął 5. miejsce w IME juniorów. Mariusz Murawski
Paweł Przedpełski jechał do Rybnika po złoto w Indywidualnych Mistrzostwach Eruopy juniorów, ale zajął dopiero 12. miejsce.

Turniej rozpoczął się fatalnie dla torunianina, który w dwóch pierwszych seriach zamykał stawkę. Dopiero w trzecim starcie jechał na punktowanej pozycji, ale upadł. W kolejnym swoim wyścigu prowadził, ale znowu stracił panowanie nad maszyną i spadł na 3 miejsce. Dopiero na sam koniec Przedpełski wygrał swój jedyny bieg pokonując Jakobsena i Castagne (Palovaara wcześniej się wycofał).

Złoto dla bezkonkurencyjnego Vaclava Milika. Tylko o punkt gorszy był 18-letnie reprezentant miejscowego ROW Kacper Woryna, wnuk legendarnego Anioniego Woryny, pierwszego Polaka, który stanął na podium IMŚ (brązowe medale Göteborg 1966 i Wrocław 1970).

1. Vaclav Milik (Czechy) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Kacper Woryna (Polska) - 14 (3,3,2,3,3)