Rawys rozbił Tarpana, Tucholanka powalczyła w Koronowie

Piotr Pubanz
Mirosław Ostrowski (z prawej) strzelił dla Tucholanki bramkę w Koronowie.
Mirosław Ostrowski (z prawej) strzelił dla Tucholanki bramkę w Koronowie. Piotr Pubanz
Udanie zaprezentowały się drużyny powiatu tucholskiego w 6. kolejce A-klasy. Słowa uznania należą się zwłaszcza Rawysowi Raciąż, który rozbił w sobotę Tarpana Mrocza, wygrywając aż 7:0. Zadowolona może być też Tucholanka, przywożąc punkt z gorącego terenu, jakim bez wątpienia jest Koronowo.

RAWYS KAN-BOR RACIĄŻ - TARPAN MROCZA  7:0  (3:0)

14. Tartak Wudzyn 5 0 3-21

Bramki: Paweł Bloch 2, Daniel Pril, Maciej Malinowski (k.), Mateusz Pril, Artur Opic, Adam Wera.
RAWYS: Borzyszkowski - Mrugowski, Koniarski, Malinowski, Kuligowski - A.Prill (70. Jasionowicz), M.Pril (68. Wera), Opic, Rybacki - D.Pril (35. Bloch), Madej (60. Borowicki).

Mecz tegorocznych beniaminków zakończył się nadspodziewanie wysokim zwycięstwem gospodarzy i to odniesionym mocno osłabionym składem (brak Pasińskiego, Sucharskiego, Glazika i Kowalewskiego).

Rawys od pierwszej minuty mocno natarł na rywala, spychając go do obrony. Mimo wielu okazji worek z bramkami otworzył się dopiero w 22. min., a gości "napoczął" Pril. Ten sam zawodnik po chwili trafił w słupek, a kilka minut później uległ poważnej kontuzji kostki i w przerwie został zabrany karetką do szpitala. Druga połowa rozpoczęła się od dalszego naporu miejscowych. Bezradni gracze Tarpana wdawali się w "pyskówki" z sędzią głównym, który w 57. min. pokazał im dwa czerwone kartoniki. Osłabieni goście nie byli w stanie powstrzymać napierających raciążan, tracąc kolejne gole.

- Do utraty przez gości pierwszej bramki mecz był wyrównany i nie przypuszczałem, że może tak się skończyć - opowiadał po spotkaniu trener Henryk Zielinski. - Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, a zwłaszcza ze skuteczności jaką zaprezentował. Nie pamiętam kiedy ostatni raz strzeliliśmy rywalowi tyle goli, w pamięci raczej mam nasze porażki w podobnych rozmiarach. Przekonamy się już za kilka dni w Przysiersku, czy był to nasz jednorazowy zryw, czy dłuższa zwyżka formy.

VICTORIA KORONOWO - TUCHOLANKA TUCHOLA 1:1 (1:0)

Bramka: Mirosław Ostrowski.
TUCHOLANKA: Wojciechowski - J.Ostrowski, Landmesser, Szulc, Wamka - B.Kaszczyszyn, Renkiewicz (75. Grabowski), Górka (Łepek), M.Ostrowski - Selka, P.Kaszczyszyn (45. Danielek).

Mecz z silną Victorią miał dać odpowiedź na pytanie, czy piłkarze Tucholanki zdołali już na dobre otrząsnąć się po beznadziejnym starcie ligi. Wszystko wskazuje, że tak się stało. Tucholanie zaprezentowali się w Koronowie z dobrej strony. Częściej utrzymywali się przy piłce, stwarzali sobie sytuacje bramkowe, które jednak długo nie potrafili zamienić na bramkę. W pierwszej połowie popełnili też jeden błąd, który bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Wyrównał w 80. min. M.Ostrowski, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Selce. Punkt przyjezdnym wybronił bramkarz Wojciechowski, który w drugiej połowie nie dał się pokonać z "jedenastki".

- Myślę, że najgorsze jest już za nami - z nadzieją w głosie oznajmił trener Dariusz Szulc. - Nasza gra się poprawiła, zaangażowanie powróciło i to cieszy. Jeśli poprawimy skuteczność będzie już bardzo dobrze. Mecz w Koronowie był ciekawy, co prawda częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale porównując okazje bramkowe, trzeba stwierdzić, że wynik jest sprawiedliwy. Wykonaliśmy plan minimum i to z pewnością cieszy, tym bardziej, że kolejny raz nie wystąpiliśmy w optymalnym ustawieniu, a dodatkowo z powodu kontuzji murawę musiał opuścić Patryk Kaszczyszyn. Teraz przed nami mecze z teoretycznie łatwiejszymi rywalami, bo całą czołówkę ligi mamy już za sobą. Myślę, że powolutku będziemy odrabiać straty poniesione na początku sezonu.

Wyniki 6. kolejki: LKS Dąbrowa Chełmińska - Fala Świekatowo 0:3, KS Łochowo - Czarni Lniano 6:2, Krajna Sępólno Krajeńskie - BKS Bydgoszcz 0:2, Victoria Koronowo - Tucholanka Tuchola 1:1, Kamionka Kamień Krajeński - Sparta Przysiersk 3:2, Rawys Raciąż - Tarpan Mrocza 7:0, Grom Więcbork - Tartak Wudzyn 7:1.

Cis nadal liderem B-klasy

To był fatalny weekend dla tucholskich ekip występujących w rozgrywkach B-klasy grupy 1, gdyż wszystkie nasze ekipy uległy swym rywalom, grając na własnych boiskach. Zadyszki dostał niedawny wicelider TKP, który prowadził już 2:0 z Biomasą Skarpa, by w konsekwencji ulec rywalowi 2:4. W takim samym stosunku LKS Kęsowo przegrało z Sokołem Nowy Dwór, a gole dla gospodarzy strzelali Bartosz Weltrowski i Artur Redzimski. Przegrał też Myśliwiec, choć w meczu z Taxusem Komierowo miał wiele doskonałych okazji do strzelenia goli. Niestety, gospodarze niemiłosiernie pudłowali, nawet z rzutu karnego.

Na osłodę pozostaje dyspozycja graczy z Cekcyna, którzy ciągle liderują w grupie 2 B-klasy. Tym razem cekcynianie przywieźli komplet "oczek" z Kozielca. Cis wygrał 3:2 (Damian Nowacki, Arkadiusz Hoffmann, Fabian Dębicki), a wygraną zapewnił sobie w 90. minucie. Drugi nasz przedstawiciel w tej klasie rozgrywkowej Zjednoczeni Zielonka, 2:4 ulegli na własnym boisku Victorii Niemcz.

Wyniki 5 kolejki B klasy (grupa 1): KS Kawle - Gryf II Sicienko 3:3, TKP Tuchola - KS Skarpa 2:4, LKS Kęsowo - Sokół Nowy Dwór 2:4, Łokietek Wierzchucin Królewski - Olimpia Wtelno 1:1, Myśliwiec Gostycyn - Taxus Komierowo 1:2, Gwiazda Sypniewo - Fuks Wielowicz 2:4, Victoria Mąkowarsko - pauza.
13. Myśliwiec Gostycyn 3 0 4-8

Wyniki 5. kolejki b klasy (grupa 2): Zjednoczeni Zielonka - Victoria Niemcz 2:4, LZS Kozielec - Cis Cekcyn 2:3, Gwiazda Bukowiec - Wisła Gruczno 2:3, Korona Drzycim - Tęcza Wiąg 1:2, Start II Warlubie - Wisła Strzelce Górne 3:0, Sparta II Przysiersk - GLKS Dobrcz 2:4.