Bieg uliczny z okazji 780-lecia Radzynia Chełmińskiego [zdjęcia]

(dd)
W biegu udział wzięło ponad 150 uczniów
W biegu udział wzięło ponad 150 uczniów Nadesłane/Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim
Na starcie poniedziałkowego biegu w Radzyniu Chełmińskim stanęło ponad 150 nastolatków. Byli to gimnazjaliści ze szkół w Rudzie, Ryńsku, Wąbrzeźnie i Radzyniu Chełmińskim.
Bieg uliczny z okazji 780-lecia Radzynia ChełmińskKonrad Budzich zajął I miejsce w kategorii chłopców. Gratuluje Adam Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół  w Radzyniu Chełmińskim

Bieg uliczny z okazji 780-lecia Radzynia Chełmińskiego

Bieg uliczny towarzyszący obchodom rocznicy nadania praw miejskich Radzyniowi Chełmińskiemu to już tradycja. Kto zwyciężył w tegorocznym?

Wśród dziewcząt dystans około 2 km najszybciej pokonała Wiktoria Brunath z gimnazjum w Ryńsku. Za nią uplasowały się Weronika Weber i Joanna Król - obie są uczennicami gimnazjum w Wąbrzeźnie.

Rywalizację nastolatków zdominowali gospodarze - uczniowie gimnazjum w Radzyniu Chełm. Pierwszy na mecie był Konrad Budzich. Za nim przybiegli Mariusz Szyszkowski i Bartosz Wojciechowski.

Bieg, jak co roku, zorganizowało radzyńskie gimnazjum.