Polski Cukier ogrywa niepokonaną Rosę Radom. Anwil w finale w Kutnie

LaMarshall Corbett po raz kolejny był liderem Polskiego Cukru w ofensywie.
LaMarshall Corbett po raz kolejny był liderem Polskiego Cukru w ofensywie. Andrzej Romański
Nawet wysoko przegrana pierwsza kwarta z gospodarzami turnieju w Radomiu nie odebrała torunianom ochoty do walki. W Kutnie Anwil wyrażnie lepszy od Polfarmeksu.

Po pierwszych dziesięciu minutach meczu półfinałowego XXII Memoriału Alfonsa Wicherka w Radomiu miejscowa Rosa prowadziła różnicą 15 punktów. Od drugiej kwarty Polski Cukier grał coraz lepiej, odrabiał straty, a po świetnej ostatniej kwarcie wygrał 75:72. Choć to tylko kolejny sparing przed sezonem, to zwycięstwo jest bardzo cenne. Wzmocniona przed sezonem Rosa wygrała dotąd wszystkie swoje siedem meczów, a w ostatnim spotkaniu odprawiła Jezioro Tarnobrzeg różnicą 38 punktów.

W finale turnieju w niedzielę torunianie zagrają Wikaną Startem Lublin, który pokonał Jezioro Tarnobrzeg.

Rosa Radom - Polski Cukier 72:75 (26:11, 14:18, 18:18, 14:28)
Polski Cukier: Corbett 18, Jarmakowicz 12, Diggs 9, Jankowski 8, Comagić 7, Denison 6, Sulima 5, Perka 4, Nowakowski 3, Zyskowski 3, Lisewski 0.
Najwięcej dla Rosy: Witka 17, Sokołowski 12, Majewski 11, Turek 10.

W Kutnie rozgrywany jest z kolei turniej o Róże Kutna. W finale zagra Anwil Włocławek, który po efektownej grze, zwłaszcza w ofensywie, pokonał gospodarzy. Zadecydowała o tym wysoko wygrana trzecia kwarta.

Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek 77:84 (25:25, 15:12, 19:31, 18:16)
Polfarmex: Mitchell 18, Wołoszyn 18, Auda 11, Jakóbczyk 11, Batka 7, Bartosz 7, Malczyk 3, Pabian 2, Grochowski 0.
Anwil: Brown 16, Vaughn 16, Eitutavicius 15, Hajrić 12, Wysocki 10, Simon 7, Witliński 4, Krajniewski 3, Raczyński 1, Jankowski.