Budowlani Toruń wygrywają na inaugurację turnieju w Świeciu

Atakuje Roksana Brzóska
Atakuje Roksana Brzóska Sławomir Wojciechowski
W Świeciu dziś rozpoczął się VI Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro. Na inaugurację miejscowy Joker uległ Budowlanym Volley Toruń 1:3.
Joker przegrał z BudowlanymiJoker uległ Budowlanym 1:3

Joker Mekro Świecie - Budowlani Toruń (turniej)

JOKER MEKRO ŚWIECIE - BUDOWLANI VOLLEY TORUŃ 1:3 (21:25, 26:24, 21:25, 20:25)
Joker: Wenerska, Łukasiewicz, Wyrwa, Toborek, Ziółkowska, Flakus, Walczak (libero) oraz Przepiórka, Strządała, Kutyła.
Budowlani: Pleśnierowicz, Bryda, Brzóska, Jaroszewicz, Lewandowska, Szczygioł, Bąkowska (libero) oraz Ryznar, Krzywicka, Widera, Janowicz.

Przed meczem odbyła się prezentacja kadry Jokera na sezon 2014/15. Po niej zaczęły się derby, w który wyraźnie lepsze były siatkarki z Grodu Kopernika.
Pierwszy set od początku toczył się pod ich dyktando (5:2, 12:5, 14:8, 20:10) . W ataku nie do zatrzymania była Sandra Szczygioł. Przy 24:14 przebudziły się jokerki. Dzięki dobrej zagrywce Angeliki Strządały udało im się wybronić 7 piłek setowych. Trener Mariusz Soja zmuszony był do wzięcia dwóch czasów. Po drugim Strządała zepsuła zagrywkę i inauguracyjna partia padła łupem Budowlanych.

Druga odsłona była najbardziej wyrównana. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Przy 24:22 dla Jokera torunianki wybroniły dwa setbole, jednak dwa ataki o blok Angeliki Strządały dały wygraną podopiecznym Mariusza Bujka.

Pod kontrolą gości

Trzeci set rozpoczął się od mocnego uderzenia Budowlanych, którzy prowadzili 5:0, 8:3 i 10:5. Gospodynie popełniały błędy w przyjęciu i ataku. Zawodniczki z Torunia kontrolowały wynik, ale przy 24:17 znów miały problem ze zdobyciem ostatniego punktu. Podobnie jak w inauguracyjnej partii pomogła im zepsuta zagrywka, tym razem przez Hannę Łukasiewicz.

W ostatnim secie Mariusz Soja dał odpocząć Sandrze Szczygioł. Zastąpiła ją Anna Widera, która także dobrze spisywała się w ataku. Do remisu 10:10 trwała wyrównana walka. Potem przyjezdne zdobyły trzy "oczka" pod rząd, by następnie utrzymywać 2-3 pkt przewagi. Później Budowlani odskoczyli nawet na 7 punktów, by ostatecznie wygrać do 20, a całe derby 3:1.

Grają do niedzieli

W świeckim turnieju zagrają także ŁKS Commercecon Łódź i Sokołów S.A. Nike Węgrów. W sobotę odbędą się trzy mecze, a w niedzielę dwa. Wszystkie spotkania rozgrywane są w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu, wstęp wolny.

Sobota: Joker Mekro Świecie - ŁKS Commercecon Łódź (12), Budowlani Volley Toruń - Sokołów S.A. Nike Węgrów (14), Sokołów S.A. Nike - ŁKS Commercecon (19).

Niedziela: Sokołów S.A. Nike - Joker Mekro (11), Budowlani Volley - ŁKS Commercecon (13).