Imponujące przełamanie chojniczan. Chojniczanka - GKS Tychy 3:0! [wideo, zdjęcia]

(FIAŁ), wideo: (OLO)
Kibice Chojniczanki mają dziś powody do radości.
Kibice Chojniczanki mają dziś powody do radości. Fot. Monika Smól
Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Chojniczanka Chojnice. Dzisiaj podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali przed własną publicznością GKS Tychy 3:0 i dzięki temu awansowali w ligowej tabeli na dziesiątą pozycję.
Chojniczanka-Tychy 3:0

Chojniczanka Chojnice-GKS Tychy 3:0 (1:0)

Dla gospodarzy było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Ale jest to wygrana niezwykle ważna, bo po serii trzech remisów z rzędu, chojniczanie odskoczyli ze strefy spadkowej. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 38. minuty, kiedy to w polu karnym sfaulowany został Rybski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mikołajczak.

W drugiej połowie goście mogli wyrównać, ale bramkarz Chojniczanki interweniował po strzale Kowalczyka. Po godzinie gry na 2:0 podwyższył Rybski. Wynik meczu w ostatnich dziesięciu minutach ustalił Czerwiński, który wykorzystał świetne zagranie Niedzieli i ustalił wynik spotkania.

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 3:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Mikołajczak 38. - karny, Andrzej Rybski 63., Przemysław Czerwiński 84.

CHOJNICZANKA (trener Mariusz Pawlak): R. Misztal - Kieruzel, Jankowski, Markowski, Chyła - M. Gancarczyk, Czerwiński, Niedziela, Rybski (68. Iwanicki) - Siemaszko (59. Radler), Mikołajczak (81. Lisowski).
Żółte kartki: Siemaszko, Markowski.

GKS TYCHY (trener Przemysław Cecherz): P. Misztal - Grzybek, Kożans, Masternak, Mączyński (76. Szczęsny) - Wodecki (62. Rusovsky), Zganiacz, Bocian (46. Smółka), Trochim, Radzewicz - Kowalczyk.
Żółte kartki: Kożans, Bocian, Grzybek, Kowalczyk.