Memoriał Michniewicza. Anwil lepszy od Trefla, Polski Cukier rozgromiony [zdjęcia, wideo]

(jp), (styk)
Brandon Brown przeciwko Treflowi zagrał tylko 16 minut.
Brandon Brown przeciwko Treflowi zagrał tylko 16 minut. Piotr Kieplin
Anwil dzięki lepszej grze po przerwie ograł w Toruniu Trefla Sopot, Polski Cukier był bez szans w starciu z Czarnymi Słupsku. W niedzielę ostatnie mecze XII Memoriału Wojciecha Michniewicza.
Polski Cukier Toruń - Czarni Słupsk

Memoriał Michniewicza.Polski Cukier Toruń - Czarni Słupsk

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 77:68 (16:20, 17:13, 24:25, 20:10)

Anwil: Brown 5, 6 as., Simon 21 (2), Vaughn 24 (3), 4 as., Wysocki 7, 8 zb., Hajrić 10, 8 zb. oraz Witliński 5, Eitutaviucius 3 (1), Raczyński 2, Krajniewski 0
Trefl: Bendzius 10 (2), Painter 9, 9 zb., Leończyk 16 (2), Michalak 15 (1), Kemp 10 (2), 7 zb. oraz Stefański 6, Kulka 2, Dzierżak 0.

Po wyrównanym początku pierwszy przewagę zyskał Trefl. Sopocianie od 16:16 w 9. minucie uciekli na 24:18, a potem na 29:22. Anwil nie dał się jednak zgubić. Skutecznością imponował Deonta Vaughn (14 pkt, 6/10 z gry do przerwy), a asystami Brandon Brown (6). W 19. minucie był już remis 31:31.
Po przerwie Anwil prowadził do 28. minuty, ale potem zaczął tracić dystans. Wydawało się, że powtórzy się sytuacja z piątkowego meczu z Czarnymi, gdy rywale także odjechali w końcówce. Trefl prowadził już 58:53, ale na początku 4. kwarty z dystansu trafił Witliński i Anwil odzyskał inicjatywę. W 15. minucie było już 68:62 po akcji skutecznego po przerwie Simona (16 pkt w drugiej połowie). Po przerwie w Anwilu ani na chwilę nie wszedł na parkiet Brown.

Trener Mariusz Niedbalski po meczu Anwil Włocławek - Trefl Sopot

Polski Cukier Toruń - Czarni Słupsk 68:87 (11:37, 16:11, 20:21, 21:18)

Polski Cukier: Corbett 19 (3), Denison 12, Perka 6, Zyskowski 5 (1), Diggs 5 oraz Comagić 12 (2), Jarmakowicz 6, Nowakowski 3, Jankowski 0, Lisewski 0.
Czarni: Eziukwu 16, 7 zb., Seweryn 16 (4), Shiloh 11, Franklin 7 (1), 11 as., Mokros 10, 8 zb. oraz Trajkovski 17 (2), Śnieg 4, Cywiński 4, Gruszecki 2, Jakubiak 0, Przyborowski 0.

To było twarde zderzenie torunian w ekstraklasową rzeczywistością. Po wyrównanym meczu z Treflem w piątek, w sobotę Polski Cukier zebrał cięgi od Czarnych Słupsk. Przewaga gości była ogromna na każdej pozycji. Defensywa torunian nie istniała, o czym świadczy wynik 1. kwarta: Czarni mieli skuteczność 14/17, Polski Cukier... 2/16.

Rywale prowadzili najwyżej 40:11. Od połowy 2. kwarty gospodarze zaczęli powoli odrabiać straty. Znowu dobrą zmianę dał Marcin Nowakowski (6 asyst), bo Jamar Diggs zawodził (1/4 gry, 1 asysta). W przeciwieństwie do obwodowych Czarnych: Will Franklin zaliczył 11 asyst, Kyle Shiloh 5 i do tego 4/8 z gry. Organizacją gry Czarni byli gospodarzy na głowę, o czym świadczą ich 23 asysty, 60,5 proc. skuteczności za 2 i 56 proc. skuteczności za 3 punkty.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier przegrywał tylko 41:53. Wtedy trener Dejan Mijatović poprosił jednak o przerwę, ponownie ustawił defensywę i w ostatniej kwarcie przewaga jego drużyny znowu zbliżyła się do 30 punktów.

Najskuteczniejszym graczem Pierników był LaMarshall Corbett. Zdobył ich 19 (5/10 z gry), ale zaledwie kwadrans spędził na parkiecie. Znowu torunianie mieli kłopoty pod tablicami (25:32 w zbiókach), słabo radził sobie Sean Denison (5/13 z gry i 6 zbiórek, jego rywal w Czarnych Callistus Eziukwu 8/11 z gry i 7 zb.)

Polski Cukier Toruń - Czarni Słupsk. Mówi Łukasz Seweryn (Czarni).