Michał Kwiatkowski broni żółtej koszulki lidera w Wielkiej Brytanii

Michał Kwiatkowski w piątek znowu wystartuje w żółtej koszulce lidera.
Michał Kwiatkowski w piątek znowu wystartuje w żółtej koszulce lidera. Omega Pharma
Matthias Brandle (IAM) wygrał 5. etap wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii. Michał Kwiatkowski przyjechał w grupie faworytów ze stratą 14 sekund do zwycięzcy i finiszował ostatecznie na 7. miejscu.

To był płaski etap (177 km z Exmouth do Exeter), ale jak większość takich w tym wyścigu kończył się dokuczliwym podjazdem tuż przed metą, niezbyt stromym, ale długim. Na 5 km przed metą zaczynał się finałowy podjazd. Właśnie tam rozpadła się ucieczka czterech kolarzy, których przewaga stopniała do mniej niż minuty. Austriak Matthias Brandle nie chciał czekać na peleton i sam skoczył do przodu. Opłacało się, bo skromną przewagę utrzymał do mety i wygrał etap.

W klasyfikacji generalnej nic wielkiego się nie wydarzyło. Kwiatkowski ma nadal 3 sekundy przewagi nad Włochem Edoardo Zardinim (Bardiani) i 14 sekund zapasu nad Belgiem Dylanem Teunsem (BMC) i Irlandczykiem Nicolasem Rochem (Tinkoff-Saxo).

Pozostali Polacy przyjechali, tak jak Kwiatkowski, w głównym peletonie ze stratą 14 sekund. Michał Gołaś (Omega Pharma) był 29., Sylwester Szmyd (Movistar) 37., a Marcin Białobłocki (Velosure-Giordiana) - 51. W klasyfikacji generalnej Gołaś jest 24. ze stratą 1.31 do lidera, Szmyd 29. - 2.23, a Białobłocki 38. - 4.55.