MUKS WSG SUPRAVIS najlepszy w Bydgoszczy

(as)
Zwyciężczynie turnieju juniorek MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz, od lewej stoją: Edward Malinowski (asystent trenera), Sandra Rahn, Magdalena Błysz, Zuzanna Małkowska, Oliwia Arendt, Sara Wyczałkowska, Weronika Papiernik, Krzysztof Janik (trener); od lewej klęczą: Natalia Błaszczak, Aleksandra Szymańska, Martyna Nowacka, Agnieszka Kozłowska, Julia Malicka; od lewej leżą: Natalia Gwizdała, Weronika Preihs. Nadesłane
W Bydgoszczy odbyła się 6. edycja ogólnopolskiego turnieju koszykówki dziewcząt o puchar prezydenta miasta. Po raz czwarty z rzędu w najstarszej kategorii wiekowej (juniorki, rocznik 1997) triumfował MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz.
Najbardziej wartościowe zawodniczki turnieju, Aleksandra Szymańska (MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz) i Karolina Cimoch (UKS Gimbasket 15 Białystok). Nadesłane

(fot. Nadesłane)

Podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego w decydującym o złotych medalach meczu pokonały MUKS Poznań 46:27. Wśród kadetek młodszych najlepszy był UKS Gimbasket 15 Białystok, który w finale pokonał MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz.

Turniej juniorek rozgrywany był w systemie "każdy z każdym". MUKS WSG i MUKS Poznań wygrały w dwa pierwsze dni swoje mecze, w związku z czym ostatnie spotkanie decydowało o 1. miejscu w imprezie. Przypomnijmy, że oba zespoły spotkały się w finale IV edycji turnieju w 2012 r., kiedy to bydgoszczanki wygrały 52:47. Zespół z Poznania to złote medalistki MP kadetek z sezonu 2012/13. Poznanianki w Bydgoszczy pojawiły się wzmocnione 3 zawodniczkami, które pojawiały się w kadrach. Mecz na początku był wyrównany, jednak w 2. i 3. kwarcie podopieczne Krzysztofa Janika nie dały szans przeciwniczkom, tracąc łącznie 4 punkty! Trzecie miejsce zajął zespół MMKS Katarzynki Toruń, który pojawił się w składzie z zawodniczkami, które zaliczyły już mecze w Tauron Basket Lidze Kobiet. Kolejne lokaty zajęły ekipy z Pruszcza Gdańskiego, Gdańska i Inowrocławia.

Finał dla Podlasia

Zespoły Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „MUKS” Bydgoszcz wraz z trenerami, które wystąpiły w turnieju
Nadesłane

Zespoły Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "MUKS" Bydgoszcz wraz z trenerami, które wystąpiły w turnieju

W rozgrywkach kadetek młodszych (r. 2000) najlepszy okazał się zespół UKS Gimbasket 15 Białystok, który w minionym sezonie walczył w półfinałach MP młodziczek. Białostoczanki w finałowym spotkaniu pokonały podopieczne Radosława Janika, MUKS WSG SUPRAVIS I. Gospodynie toczyły wyrównany bój do przerwy, w 2. części gry przeważał zespół z Podlasia. Na 3. lokacie sklasyfikowany został zespół Bryzy Pruszcz Gdański, który był lepszy od UKS Siódemki Sopot. Pozytywnie zaprezentowały się bydgoskie młodziczki (r. 2001), które wygrały dwa mecze i zajęły siódme miejsce.

Tradycyjnie organizatorzy wyróżnili najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów. Najbardziej wartościowymi zawodniczkami zostały Aleksandra Szymańska (juniorki - MUKS WSG SUPRAVIS) i Karolina Cimoch (UKS Gimbasket 15 Białystok). Najlepszymi strzelcami turnieju zostały Kaja Darnikowska (juniorki - MMKS Katarzynki - 97 pkt.) oraz Kamila Rahn (kadetki młodsze - MUKS WSG SUPRAVIS I - 87). Wśród wyróżnionych zawodniczek z Bydgoszczy znalazły się również Weronika Preihs, Magdalena Błysz, Weronika Papiernik i Agnieszka Kozłowska (juniorki) oraz Kinga Mazurek, Wiktoria Watkowska, Barbara Niemiec, Jesika Wohlfeil i Zuzanna Obrzanowska (kadetki młodsze).

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "MUKS" Bydgoszcz pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy oraz instytucjom, firmom i osobom. - Chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miasta Bydgoszczy, Wydziałowi Edukacji i Sportu, Wyższej Szkole Gospodarki, firmom SUPRAVIS GROUP S.A., ALL4OFFICE, Amex, Hamelin, Pentel, dyrektorom Zespołu Szkół nr 26 Leszkowi Gozdkowi, Zespołu Szkół nr 7 Piotrowi Żłobińskiemu, panom Norbertowi Łysiakowi, Grzegorzowi Skibie, Edwardowi Malinowskiemu, Małgorzacie Gawareckiej, Beacie Ołdak oraz zawodniczkom i ich rodzicom - mówi Rafał Bejtka z MUKS.

Najazd na Bydgoszcz

Już 19-21 września odbędzie się druga część imprezy. Do miasta nad Brdą zawita 28 zespołów z całej Polski, które będą rywalizowały w kategoriach młodziczek (r. 2001) oraz żaczek (r. 2003).