9. GSS Grodzisk Wlkp. 2 0 1-7
10. GOSRiT Luzino 2 0 1-9

BRAMKI: Łożyńska (4. wolny), Borowicz (28. karny) - Proch (17).
NOTEĆ: Kalita - Szmatuła (88. Wojciechowska), Gierszewska (30. Ciężka), Borowicz, Zygmunt - Gotowalska, Łożyńska, Nowicka (50. Cybulska; 75. Ziemba), Troszyńska - Dziubek (90. Garbowska), Wierciszewska.

Przed tygodniem zawodniczki kierowane przez Grzegorza Kuglera pokonały w Mątwach zespół z Luzina (2:1). W sobotę zadebiutowały w oficjalnym meczu na stadionie imienia Inowrocławskich Olimpijczyków. Wierni kibice piłkarek Noteci nie zawiedli. Pojawiły się na obiekcie z ulicy Wierzbińskiego.

Szkoleniowiec mógł obawiać się o wynik spotkania, gdyż pomimo kontuzji na boisko musiały wyjść liderki - Paulina Wierciszewska, Natalia Dziubek i Inga Gotowalska.
Ponadto w trakcie meczu urazu nabawiły się Kinga Gierwszewska (filar defensywy) oraz Julia Cybulska.

Dumny trener

- Po takim meczu duma mnie rozpiera, że mam szczęście kierować taką drużyną, która daje tyle radości kibicom - podkreśla Kugler. - Po pierwszej połowie, w przerwie w szatni, kiedy było ciężko, dziewczyny mówiły tylko jedno - zginiemy na tym boisku, ale nie przegramy. Udało nam się utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Stałe fragmenty gry

Mecz z Górniczką Konin świetnie ułożył się dla Noteci. Już w czwartej minucie prowadzenie uzyskała Ewelina Łożyńska. Popisała się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego (wypracowała do Wierciszew-skiej). Wyrównała Dorota Proch, która strzeliła celnie z dystansu.

Przed przerwą inowrocła-wianki ponownie wykorzystały stały fragment gry. Rzut karny wywalczyła Wierciszewska, a jedenastkę wykonała bez zarzutu Weronika Borowicz. Po zmianie stron zawodniczki z Konina miały kilka okazji, aby znów wyrównać, ale trafiły na znakomicie dysponowaną Julitę Kalitę, bramkarkę Noteci.

Pozostałe mecze: GSS Grodzisk Wielkopolski - KKP II Bydgoszcz 0:3, Justyna Ałtyn, Katarzyna Grzesik, Anita Brzykcy po 1; Stilon II Gorzów Wielkopolski - Olimp Gościno 4:1; Tucholanka - Polonia Środa Wlkp. 3:6; GOSRiT Luzino - Victoria SP 2 Sianów 0:7.

W 3. kolejce (13-14 września) odbędą się mecze: Olimp - Noteć (sobota godz. 14), Górnicza - GOSRiT Luzino, KKP II Bydgoszcz - Stilon II, Polonia - GSS Grodzisk, Victoria - Tucholanka.