Hokej na trawie. Mistrz Polski z Torunia rozpoczyna sezon od zwycięstwa

Karol Szyplik strzelił pierwszą bramkę w sezonie dla Pomorzanina.
Karol Szyplik strzelił pierwszą bramkę w sezonie dla Pomorzanina. Lech Kamiński
Laskarze Pomorzanina w dobrych humorach rozpoczęli nowy sezon. W Siemianowicach ograli miejscowy MKS 9:4. Na inaugurację wygrał także LKS Rogowo.

Mistrzowie Polski dominowali na Śląsku bardzo wyraźnie. Po godzinie gry prowadzili 9:1 i dopiero w końcówce pozwolili nieco skuteczniej zagrać gospodarzom i zmniejszyć im rozmiary porażki do honorowych rozmiarów.

- W pierwszej połowie i na początku drugiej graliśmy naprawdę przyzwoicie i to przez długie fragmenty. Zawiodła troszkę skuteczność z krótkich rogów, ale to nadrobiliśmy trafieniami z gry. Nie ma co ukrywać, że bardzo martwi pięć ostatnich minut, w których pozwoliliśmy rywalom na zdobycie trzech bramek - podsumował trener Andrzej Makowski (za pomorzanin-torun.pl).

MKS Siemianowiczanka - Pomorzanin Toruń 4:9 (1:4)
Bramki dla Pomorzanina: Szyplik (9), Raciniewski (10, 48), Dąbrowski (20, 37), Kowalski (26), K. Makowski (47), Kunklewski (57, 59).
Pomorzanin: Śliwiński - Rutkowski, Mich. Makowski, Girtler, Nowakowski, Szrejter, Raciniewski, Zieliński, Kunklewski, Szyplik, K. Makowski oraz Dąbrowski, Kowalski, Kamiński, Mondrzejewski, Sobczak.

W innych meczach: AZS Politechnika Poznańska - LKS Gąsawa 5:2 (3:1), bramki dla Gąsawy: Gąsawa: Strykowski (10), Wrzesiński (32), LKS Rogowo - Warta Poznań 5:3 (0:2), bramki dla Rogowa: Sławski (37), Nojgebauer 2 (9r,70), Pluta (41), Jasek (45); Start 1954 Gniezno - Polonia Środa Wlkp. 10:1 (4:1)