Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 3:2. Sędzia podyktował trzy rzuty karne! [wideo, zdjęcia]

(FIAŁ)
Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów.
Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów. Fot. Piotr Bilski
Aż pięć goli padło w meczu w Grudziądzu. Olimpia na własnym boisku pokonała beniaminka ligi Bytovię Bytów 3:2. Dzięki tej wygranej, biało-zieloni zostali wiceliderem tabeli.
Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 3:2

Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 3:2 (1:1)

Bramki: Bartosz Jaroch 8., Adam Cieśliński 73. - karny, Arkadiusz Aleksander 80. - karny - Janusz Surdykowski 27. - karny, Daniel Mąka 58.

OLIMPIA (trener Dariusz Kubicki): Wróbel - Jaroch, Łabędzki, Andelković, Woźniak - Kaczmarek (62. Szczot), Kłus, Popović (62. Smoliński), Cieśliński, Rogalski (87. Suchocki) - Aleksander.
Żółte kartki: Popović, Andelković.

BYTOVIA (trener Paweł Janas): Małkowski - Kikut, Bąk, Wróbel (71. Hinc), Wilczyński - Wojach, Pietroń (82. Hirsz), Piątek, Kryszak, Mąka (86. Kuklis) - Surdykowski.
Żółte kartki: Pietroń, Surdykowski.
Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie w tym pojedynku. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym Bytovii, najprzytomniej zachował się Jaroch, który skierował piłkę do siatki. Po pół godzinie gry był remis, kiedy to z rzutu karnego trafił Surdykowski.

Pod koniec pierwszej połowy, błąd defensywy gospodarzy mógł wykorzystać Mąka, ale czujnie w bramce zachował się Wróbel. Napastnik Bytovii dopiął swojego w 58. minucie. Mąka wykorzystał precyzyjne dogranie Wojacha i płaskim strzałem z ok. 11 metrów, dał gościom prowadzenie.

W ostatnim kwadransie piłkarze Olimpii Grudziądz wykorzystali dwa rzuty karne. Najpierw po zagraniu piłki ręką przez jednego z obrońców gości trafił Cieśliński, a parę minut później, po faulu na Rogalskim, pewnym wykonawcą jedenastki był Aleksander.

Dariusz Kubicki i Paweł Janas po meczu Olimpia - Bytovia. źródło: Orange sport/x-news