Zawisza Bydgoszcz lepszy od Nielby Wągrowiec

(as)
Luis Carlos (tyłem) zdobył gola w meczu przeciwko Nielbie (na żółto), w tle Paweł Strąk. WKS Zawisza
Piłkarze Zawiszy, korzystając z przerwy dla reprezentacji, zmierzyli się w Bydgoszczy z trzecioligowcem - Nielbą Wągrowiec. Lider grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej uległ ekstraklasowcom 0:4 (0:4).

Bramki: Vasconcelos (3), Wagner (14), Luis Carlos (20), Kadu (44).

Zawisza: Sandomierski (46. Witan) - Argyriou, Micael, Samuel, Ziajka (46. Petasz) - Strąk, Kadu (46. Mica), Wagner (46. Geworgian), Wójcicki, Carlos (46. Alvarinho) - Vaconcelos.

Zawisza zaczął od mocnego uderzenia. Już w 3. min. gola zdobył Vasconcelos po dośrodkowaniu Kadu. Później Vasco podawał, a do siatki trafił Wagner. Kolejną asystę Portugalczyka wykorzystał Luis Carlos, a wynik po 45 minutach, i jak się okazało całego meczu, ustalił Wagner. W sumie zawiszanie do przerwy grali szybko składnie, ale za 2. połowę trener Mariusz Rumak miał już sporo zastrzeżeń. Przyznał, że będzie co robić przez kolejny tydzień, do meczu z krakowską Wisłą.