Sportowcy ze stali zmierzyli się w Bydgoszczy

Mateusz Mazur
Niemal 450 zawodników wystartowało w biegu ENEA Triathlon 2014 na trasie Borówno – Bydgoszcz Jarosław Pruss
W niedzielę odbył się ENEA Triathlon 2014 na trasie Borówno - Bydgoszcz. Na starcie stanęło niemal 450 zawodników.

Zawody triathlonowe obchodzą w tym roku swoje 40-lecie. Pierwszy raz zorganizowano je 25. września 1974 roku w amerykańskim San Diego.

Główną atrakcją wydarzenia była konkurencja "Ironman". Mistrzostwa Polski w tym formacie odbyły się drugi raz w Bydgoszczy. Każdy z zawodników musiał najpierw przepłynąć 3.8 kilometra w jeziorze Borównie. Następnie przejechać 180 kilometrów rowerem i przebiec 42 kilometry na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Meta ulokowana była przed stadionem Zawiszy. Na starcie "Ironmana" stanęło 177 zawodników.

Zawodnicy wystartowali o godz. 7. Pokonanie całego dystansu zajęło najlepszym nieco ponad dziewięć godzin. Zwycięzcą okazał się Robert Karaś z Labosport Team. Drugi na mecie, po raz drugi z rzędu zameldował się Bartłomiej Pawełczak - pochodzący z okolic Sępólna Krajeńskiego srebrny medalista olimpijski z Pekinu. Najniższy stopień podium przypadł Sylwestrowi Żytkiewiczowi.

Ponad dwustu zawodników wystartowało natomiast na dystansie o połowie krótszym. Tutaj zwyciężył Łukasz Kalaszczyński w czasie 4 godz. 19 minut i 47 sekund. Tuż za nim znalazł się Jakub Woźniak, a trzeci był Sebastian Najmowicz.

Na najlepszych czekały pamiątkowe medale i koszulki. W zawodach wzięli udział sportowcy z całej Europy i różnych regionów Polski.