Joker Świecie ponownie lepszy od Budowlanych Toruń

Torunianki miały problemy z przedostaniem się przez szczelny blok jokerek
Torunianki miały problemy z przedostaniem się przez szczelny blok jokerek Sławomir Wojciechowski
W drugim sparingu naszych pierwszoligowców Joker Mekro Świecie ograł Budowlanych Volley Toruń 5:0. Dziś podopieczne Mariusza Bujka były zdecydowanie lepsze od rywalek.
Daria JanowiczDaria Janowicz na zagrywce

Joker Mekro Świecie - Budowlani Toruń (sparing nr 2)

JOKER MEKRO Świecie - BUDOWLANI Toruń 5:0 (25:22, 25:20, 25:16, 25:16, 25:19)
Joker: Joker: Przepiórka, Łukasiewicz, Wyrwa, Wójcik, Ziółkowska, Flakus, Walczak (l) oraz Wenerska, Kutyła, Strządała, Toborek, Możdżeń.
Budowlani: Pleśnierowicz, Brzóska, Bryda, Lewandowska, Ryznar, Szczygioł, Bąkowska (l) oraz Korczak, Jaroszewicz, Krzywicka, Widera, Janowicz.

Siatkarki z Torunia w rewanżu zapewne chciały się odegrać za wczorajszą porażkę. Trener Mariusz Soja zmienił nieco wyjściową szóstkę. Znalazły się w niej Roksana Brzóska i Ewelina Ryznar, a w "kwadracie" mecz zaczęły Ewelina Krzywicka i Jowita Jaroszewicz. W drużynie gospodarzy była jedna zmiana. Pierwszą rozgrywającą była dziś Aleksandra Przepiórka.

Inaugurujący set był najbardziej wyrównany. Częściej prowadziły 1-2 punktami jokerki. One to przy 18:19 rozpoczęły koncert gry, który zaowocował tym, że odskoczyły na 22:19 i 23:20, by ostatecznie wygrać do 22.
W 2. partii miejscowe szybko zbudowały sobie 2-4 punkty przewagi, by potem do końca kontrolować wynik (8:4, 10:6, 11:9, 16:12, 17:13, 19:15, 25:20).

Set nr 3 rozpoczął się od 5:0 dla Jokera. Zawodniczki z Torunia nie poddały się. I nawet doprowadziły do remisu 9:9. Jednak riposta świecianek był mocna. Za kilka minut wygrywały one już 17:11 dzięki głównie udanym zagrywkom i atakom Angeliki Strządały, Moniki Kutyły i Patrycji Wyrwy. Potem gospodynie kontynuowały koncert oddając przeciwniczkom tylko 16 "oczek".

Gospodynie nie do zatrzymania

W kolejnej odsłonie początkowo wydawało się, że zespół z Grodu Kopernika odgryzie się beniaminkowi I ligi. Prowadził 2:0 i 4:2. Jednak nadzieje prysły po remisie 10:10, gdy znów zaczęły dominować podopieczne Mariusza Bujka, które odskoczyły na 3-4 punkty, a później nawet sześć (20:14). Tej przewagi już nie wypuściły z rąk wygrywając ponownie do 16.
Ostatni set to festiwal zepsutych zagrywek z obu stron. Wynik krążył wokół remisu ponownie do stanu 10:9. Później dobrą dyspozycję potwierdziły gospodynie, które odskoczyły na 2-3 "oczka", a potem jeszcze zwiększyły przewagę do pięciu. Wygrały ostatniego seta do 19, a całym mecz 5:0.

Po tych dwóch sparingach powody do optymizmu ma sztab szkoleniowy i kibice Jokera Mekro. Trener Budowlanych Mariusz Soja wraz ze swoimi współpracownikami mają duży materiał do analizy. I wiele wniosków do wyciągnięcia.
W przyszły weekend obaj nasi pierwszoligowcy wezmą udział w turnieju w Policach.