Cenny punkt chojniczan. GKS Katowice - Chojniczanka 1:1 [wideo]

(FIAŁ)
W 5. kolejce piłkarze Chojniczanki zmierzyli się na wyjeździe z GKS Katowice
W 5. kolejce piłkarze Chojniczanki zmierzyli się na wyjeździe z GKS Katowice Fot. Monika Smól
Po słabym starcie sezonu, podopieczni Mariusza Pawlaka dzisiaj zapisali na swoim koncie cenny punkt. Chojniczanie zremisowali w Katowicach 1:1, choć w samej końcówce, gospodarze mieli doskonałą sytuację do strzelenia zwycięskiego gola.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy groźniej atakowali bramkę Dumieńskiego i po kwadransie gry objęli prowadzenie. Z lewej strony boiska, dośrodkowanie Nawrota na gola zamienił Goncerz, który ograł obrońców i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. Chojniczanie przebudzili się pod koniec pierwszej połowy. Strzał Marka Gancarczyka obronił jeszcze Bucek, ale chwilę potem bramkarz GKS-u popełnił fatalny błąd, mijając się z piłką, a wykorzystał to Rafał Siemaszko, który doprowadził do remisu. Jeszcze przed przerwą fatalnie spudłował Bodziony.

Druga połowa to zdecydowana dominacja GKS-u. Podopieczni Kazimierza Moskala niemal co chwila atakowali bramkę rywala, ale brakowało im precyzji. Najbliżej strzelenia gola na wagę zwycięstwa był wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Pitry. Najpierw uderzył niecelnie, a w samej końcówce, piłkę po jego uderzeniu z linii bramkowej wybili defensorzy Chojniczanki. Najgroźniejszą akcję vhojniczanie przeprowadzili chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie, ale Radler uderzył obok słupka.

GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Grzegorz Goncerz 16. - asysta Michał Nawrot, 1:1 Rafał Siemaszko 42. - bez asysty.

GKS (trener Kazimierz Moskal): Bucek - Pielorz, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak - Ceglarz (64. Pitry), Bodziony, Cholerzyński, Nawrot (75. Wołkowicz) - Bętkowski (64. Januszkiewicz), Goncerz.
Żółte kartki: Pietrzak, 41. - faul, Bodziony, 48. - faul.

CHOJNICZANKA (trener Mariusz Pawlak): Dumieński - Chyła, Kieruzel, Radler, Pietruszka - M. Gancarczyk (89. Czerwiński), Feciuch, Siemaszko (77. Iwanicki), Rybski - Mikołajczak, Zawistowski (79. Liskowski).
Żółte kartki: Zawistowski, 23. - faul, Feciuch, 88. - faul, Iwanicki, 90+2. - faul.