Podział punktów w Grudziądzu. Olimpia - Wisła Płock 1:1 [zdjęcia, wideo]

(FIAŁ)
Olimpia w 5. kolejce I ligi podejmowała Wisłę Płock.
Olimpia w 5. kolejce I ligi podejmowała Wisłę Płock. Fot. Paweł Skraba
Piłkarze grudziądzkiej Olimpii zremisowali na własnym boisku z Wisłą Płock 1:1 (1:0). Grudziądzanie utrzymali dobrą passę, bo w historii pojedynków z tym zespołem, jeszcze nie przegrali meczu.

Olimpia Grudziądz - Wisła Płock

Zapis relacji na żywo: Olimpia Grudziądz - Wisła Płock na żywo

To był piąty pojedynek w historii obu zespołów w walce o ligowe punkty i po raz czwarty padł wynik remisowy. W pierwszej połowie było sporo akcji po obu stronach, ale najbliżej strzelenia gola byli gospodarze. W 30. minucie, po uderzeniu Roberta Szczota, piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Kiełpina. Pięć minut później, biało-zieloni wreszcie strzelili gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szczota, Cieśliński przedłużył zagranie, a do siatki trafił Michal Piter-Bućko. Płocczanie w pierwszej połowie nie stworzyli sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki.

W drugich trzech kwadransach gra się znacznie zaostrzyła, czego efektem była spora ilość fauli oraz żółtych kartek. Do siatki trafili przyjezdni. Z rzutu rożnego dośrodkował Filip Burkhardt, a gola strzelił Paweł Magdoń. Goście następnie powstrzymywali w ostry sposób ataki gospodarzy, co spotkało się z aż czterema żółtymi kartkami po stronie Wisły. W końcówce meczu, uderzał Woźniak, lecz bardzo niecelnie.

Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Michal Piter-Bućko 35. - asysta Adam Cieśliński, 1:1 Paweł Magdoń 69. - asysta Filip Burkhardt.

OLIMPIA (trener Dariusz Kubicki): Sapela - Jaroch, Łabędzki, Piter-Bućko, Woźniak - Kaczmarek, Kłus, Smoliński (77. Szczot), Rogalski, Popović (71. Żołądź) - Cieśliński.
Żółta kartka: Kaczmarek, 73. - faul.

WISŁA P. (trener Marcin Kaczmarek): Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Radić - Hiszpański, Góralski, Kostrzewa (46. Wlazło), Janus, Kacprzycki - Ruszkul (62. Iliev), F. Burkhardt (83. Sielewski).
Żółte kartki: Hiszpański, 57. - faul, Góralski, 71. - faul, Janus, 83. - faul, Kacprzycki, 87. - faul.