Damian Pieterczyk z Olsztyna i Bartosz Wiligalski z Pigży to triumfatorzy III Półmaratonu Termy Uzdrowisko Ciechocinek [zdjęcia]

Jadwiga Aleksandrowicz
Ruszyli. Wśród biegaczy Małgorzata Tuwalska (548) z Grabowca. Dobiegnie do mety jako trzecia z kobiet biorących udział w półmaratonie Jadwiga Aleksandrowicz
W niedzielę ponad tysiąc osób biegało w parku i ulicami Ciechocinka w ramach wielkiej biegowej imprezy, na którą składały się biegi dzieci i młodzieży, bieg na 10,5 km i półmaraton (21 km).
Półmaraton Termy Uzdrowisko CiechocinekTo dopiero pierwszy kwadrans biegu

Półmaraton Termy Uzdrowisko Ciechocinek

Na dystansie 10,5 km biegło 316 osób

Rano na starcie w Parku Zdrojowym stanęły dzieci i młodzież. Tu bieg zorganizował ciechociński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Udział wzięło ponad 100 młodych ludzi.

Przeczytaj także: Ponad 400 biegaczy wzięło udział w IV Biegu o Kryształ Soli w Ciechocinku [zdjęcia]

Około godz. 11.30 z niewielkim poślizgiem ruszyła z parku Zdrojowego na ulice uzdrowiska wielka rzesza dorosłych biegaczy. A oto wyniki:

W biegu na 10,5 km, w którym udział wzięło 316 biegaczy zwyciężył Bartosz Wiligalski z Pigży, reprezentujący KM Truchcik Łubianka. dziesięciokilometrową trasę przebiegł w czasie 36 min 34 sekundy.

Na drugim miejscu do mety dotarł Robert Chancrowski z Białej Rawskiej (Miluks Rawa Mazowiecka) - 37 minut,51 sekund.

Trzeci na mecie był Michał Podolski z Topólki (Zryw Radziejów), który przebiegł trasę w czasie 38 min 53 sekundy.

Z kobiet pierwsza do mety dobiegła Joanna Pęsik z Płocka (Night Runners Płock) w czasie 44 minuty 37 sekund.

Na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Nawrocka z Inowrocławia (LOK Pogranicznik) z czasem 47 min. 41 sek.

Trzecia była Nika Tarnowska z Torunia. Jej pokonanie trasy zajęło 48 min 59 sekund.

W półmaratonie - strazacy górą!

Najlepszymi półmaratończykami okazali się w tym roku strażacy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca.

Zwyciężył Damian Pieterczyk z Olsztyna reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej.w Olsztynie. Jemu więc przypadło Grand Prix, przyznane przez Komendanta Głównego PSP, bo podczas biegu oceniano także biegaczy - strażaków. Trasę półmaratonu przebiegł w godzinę 10 minut i 8 sekund.

Na drugim miejscu uplasował się Marek Książek z Kopek (KP PSP Otwock). jego czas to godzina 13 minut 8 sekund.

Trzeci na metę przybiegł Dariusz Szrama z Dąbrówki Leśnej ( KP PSP Oborniki). Pokonanie trasy półmaratonu zajęło mu godzinę 13 minut i 10 sekund.

Spośród pań pierwsza na metę wpadła Andżelika Dzięgiel z Lulkowa (Stowarzyszenie Iron Help) z czasem godzina 23 minuty i 27 sekund.

Druga przybiegła Krystyna Kuta z Serocka ( Luks Serock). Jej czas to godzina 24 minuty i 36 sekund.

Trzecie miejsce na podium dla pań zajęła Małgorzata Tuwalska z Grabowca, która przebiegła dystans półmaratonu w czasie godziny 288 minut i 27 sekund.