Zawisza Bydgoszcz przegrał z Lechią. Jorge Paixao zostanie zwolniony? [zdjęcia, wideo]

(STYK)
Zawisza w tym sezonie ma mało powodów do radości.
Zawisza w tym sezonie ma mało powodów do radości. Mateusz Bosiacki / Gazeta Pomorska
W dzisiejszym meczu T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz przegrał na własnym boisku z Lechią Gdańsk. To koniec trenera Jorge Paixao w klubie?
Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk 0:2

Zawisza rozpoczął mecz z animuszem. Aktywny był zwłaszcza Wagner, który sprawiał wiele kłopotów obrońcom Lechii. Niestety, pomocnik bydgoskiego zespołu nie wykorzystał swoich szans. Brakowało mu precyzji, a raz jego strzał obronił Trela.

Link do relacji na żywo: Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk na żywo

Z biegiem czasu tempo meczu spadło. W pierwszej połowie długo żaden z zespołów nie skonstruował akcji po której doczekaliśmy się bramki. Dopiero w jej końcówce Sandomierski obronił strzał Pawłowskiego, a groźnie z rzutu wolnego uderzał Drygas.

Po przerwie przyjezdni od początku sprawiali wrażenie bardziej usposobionych ofensywnie. W 53. minucie zostali za to nagrodzeni. Przy biernej postawie bydgoskich obrońców, gola dla Lechii strzelił Antonio-Mirko Colak. Później zawiszanie nie potrafili oddać dobrego strzału. Ponadto znów popełnili błąd w obronie i od 84. minuty przegrywali 0:2.

W tej sytuacji z posadą trenera Zawiszy pożegna się prawdopodobnie trener Jorge Paixao. Właściciel klubu Radosław Osuch zapowiadał bowiem, że zespół musi w meczach z Lechią i Piastem Gliwice zdobyć co najmniej 4 punkty. Już teraz wiemy, że celu nie zrealizuje. Sam trener do dymisji nie zamierza się poddawać. - Jest to bardzo trudny dla nas moment, bo przegraliśmy piąty mecz z rzędu. Zaczęliśmy świetnie, wygraliśmy Superpuchar, ale teraz jesteśmy w dołku. Pracujemy jednak dopiero 2 miesiące w komplecie i czuję, że niewiele brakuje nam, by się przełamać. Póki co mój kontrakt jest jeszcze ważny i będę robił wszystko, by zespół grał coraz lepiej. Wierzę, że przełamaniem, które na dobre zmieni naszą passę, będzie moment w którym wygramy spotkanie. Mam nadzieję, że stanie się to w kolejnym pojedynku. Liga nie kończy się na szóstej kolejce - powiedział Paixao.

Z trybun mecz oglądał między innymi trener Czesław Michniewicz.

Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk 0:2 (0:0)

Bramki: Colak (53), Makuszewski (84).

ZAWISZA: Sandomierski - Argyriou (70. Geworgian), Nawotczyński, Micael, Ziajka - Fleurival, Drygas - Wagner (65. Alvarihno), Wójcicki, Carlos - Porcellis (23. Vasco).

LECHIA: Trela - Pietrowski, Janicki, Valente (34. Możdzeń), Ribeiro - Borysiuk - Makuszewski, Vranjes, Pawłowski (90. Grzelczak), Malbasić (46. Aleksić) - Colak.