Zawisza przegrał w Łęcznej. Stracił 5 bramek! [wideo]

(STYK), (FIAŁ)
Zawisza zacznie wygrywać?
Zawisza zacznie wygrywać? Mateusz Bosiacki / Gazeta Pomorska
Trwa fatalna passa piłkarzy Zawiszy. Bydgoszczanie przegrali czwarty mecz z rzędu w T-Mobile Ekstraklasie.

Bydgoszczanie stracili pierwszą bramkę już 10. minucie. Wtedy to Grzegorz Bonin po świetnym podaniu Cernycha ograł Micaela oraz Strąka i pewnie skierował piłkę do bramki. Później piłkarze Górnika podwyższyli swoje prowadzenie. Kalkowski świetnie podał do Cernycha. Ten drugi, mimo asysty Micaela, wpisał się na listę strzelców.

Zapis relacji na żywo: Górnik Łęczna - Zawisza Bydgoszcz na żywo

W 39. minucie bydgoszczanie strzelili kontaktowego gola. Przed polem karnym Porcellis wyłożył piłkę Wójcickiemu, a ten skierował ją do bramki strzeżonej przez Rodicia. Niestety, jeszcze przed przerwą Górnik prowadził 3:1, bo piłka po strzale Kaźmierczaka odbiła się od poprzeczki, a z najbliższej odległości dobił ją Bonin.

Tuż po zmianie stron bramkę dla gospodarzy zdobył jeszcze Cernych. 4 minuty później gola dla Zawiszy strzelił Drygas, ale było to wszystko na co było stać dziś zawiszan.

Gospodarze prowadzeni przez Jurija Szatałowa nie zamierzali poprzestawiać na 4 golach i szukali okazji do zdobycia kolejnych bramek. Udało się w 87. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Szałachowski.

- Popełnialiśmy za dużo błędów w defensywie, po których traciliśmy bramki, jakich nie można tracić. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie zaczynały się od strat i choć zdobywaliśmy kontaktowego gola, to szybko traciliśmy kolejnego. W tym meczu nasza obrona nie istniała. Tracąc pięć bramek, nie można wygrać - mówi Jorge Paixao, trener Zawiszy.

Górnik Łęczna- Zawisza Bydgoszcz 5:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Grzegorz Bonin 12. - asysta Fiodor Cernych, 2:0 Fiodor Cernych 32. - asysta Maciej Szmatiuk, 2:1 Jakub Wójcicki 39. - asysta Rafael Porcellis, 3:1 Grzegorz Bonin 43. - dobitka strzału Przemysława Kaźmierczaka, 4:1 Fiodor Cernych 49. - asysta Miroslav Bozok, 4:2 Kamil Drygas 53. - asysta Luis Carlos.

GÓRNIK (trener Jurij Szatałow): Rodić - Ł. Mierzejewski, Szmatiuk, Kalkowski, Mraz - Bielak, Kaźmierczak, Nowak (90+1. Kalinowski), Bonin, Bożok (84. Szałachowski) - Cernych (78. Hassani).
Żółte kartki:

ZAWISZA (trener Jorge Paixao): Witan - Argyriou, Strąk, Andre Micael (52. Samuel Araujo), Ziajka - Fleurival, Drygas - Luis Carlos, Wójcicki (64. Kadu), Alvarinho (46. Wagner) - Porcellis.
Żółte kartki: Alvarinho, 35. - faul, Fleurival, 74. - faul.

Górnik Łęczna po wygranej z Zawiszą. źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news