Demolka Luksemburga. Polscy koszykarze rozbili rywali 50 punktami!

(AS)
Drugie zwycięstwo w eliminacjach do Eurobasketu 2015 odnieśli polscy koszykarze. W Luksemburgu rozbili miejscowy zespół 50 punktami!

Luksemburg - Polska 61:113 (10:26, 17:23, 24:39, 10:25)

Luksemburg: Jones 16 (2), Melcher 12, Delgado 10 (2), Birenbaum 10 (2), Arbaut 5 (1), Laurent 4, Rodenbourg 3, Kox 1.
Polska: Szewczyk 20, 5 zb., 3 as., Ponitka 15 (2), Kulig 14 (1), 7 zb., Zamojski 13 (3), Gielo 13 (1), 5 zb., Cel 10, 5 zb., Waczyński 10 (2), Łączyński 7 (2), 3 as, Hrycaniuk 6, 5 zb., Skibniewski 3 (1), Michalak 2.

Polacy byli faworytem i z tej roli wywiązali się doskonale. Losy meczu rozstrzygnęli praktycznie do przerwy, prowadząc po 20 minutach 49:27. Świetnie wykorzystali przewagę pod koszem (mimo braku chorego Karnowskiego), wygrywając walkę na tablicach (w sumie 38-13) i trafiając za 2 pkt. z ponad 80-procentową skutecznością (na koniec 34/43).
Z kolei w obronie ograniczyli rzuty rywali za 3, a sami trafiali co drugi rzut (6/12, na koniec 12/22). W 3. kwarcie oba zespoły celnie przymierzyły zza łuku 9 razy i zdobyły wspólnie 63 "oczka". Nasi konsekwentnie powiększali dystans, zaś "setkę" akcją 2+1 przekroczył Kulig. Trener Mike Taylor dał pograć całej "11", a wszyscy gracze wpisali się na listę strzelców. Na tle słabego rywala byli równorzędną drużyną. Oby tak w kolejnych meczach!

W drugim meczu 2. kolejki grupy C: Austria - Niemcy 64:77. Kolejność: 1. Polska - 4 pkt. (+53), 2. Niemcy - 3 (+12), 3. Austria - 3 (-5), 4. Luksemburg - 2 (-60). W niedzielę o 20.20 Polska zagra w Schwechat z Austrią.

Trener Mike Taylor o śpiewaniu polskiego hymnu.