Szachowy Puchar Lata. Kto zostanie mistrzem królewskiej gry?

(szym)
Przy szachownicach w pierwszym turnieju tego lata zasiadło dziesięciu zawodników. Szymon Cieślak
W Miejskim Ośrodku Sportu rozegrano pierwszy turniej w ramach Szachowego Pucharu Lata. Wygrał go Piotr Szybowicz z Szubina.

Dziesięciu uczestników

W turnieju naprzeciwko siebie usiadło dziesięciu zawodników. Rozgrywki toczyły się w systemie kołowym, każdy z każdym. Czas na całą partię dla każdego zawodnika wyniósł dziesięć minut. Wszystkie poczynania na szachownicy sędziował Dawid Jankowski.
Zwycięzcą pierwszego turnieju Został Piotr Szybowicz z Szubina. Na 9 możliwych do zdobycia punktów, wywalczył 8. Drugie miejsce z 7 punktami na koncie zajął Tomasz Katafiasz z "Baszty" MOS Żnin. Na trzecim miejscu ex eqvo ten pierwszy turniej Szachowego Pucharu Lata zakończyli Przemysław Szymczak i Piotr Konieczyński, którzy reprezentują barwy "Baszty" MOS Żnin. Obydwaj zdobyli po sześć punktów. Miejsca czwarte i piąte zajęli kolejno zawodnicy "Baszty" MOS Żnin: Patryk Sławski (5,5 punktów) i Jakub Grochowalski (5 punktów).
Pozostałe miejsca zajęli zdobywcy dwóch punktów: Jakub Tański, Tomasz Tański, Sebastian Rataj i Wiktor Tański.

Trzy turnieje

Był to pierwszy z cyklu turniejów o Szachowy Puchar Lata. Całe przedsięwzięcie składa się z trzech turniejów. Do klasyfikacji generalnej każdemu zawodnikowi zostaną zaliczone wyniki z dwóch turniejów, w których zdobył najwięcej punktów. Najsłabszy wynik nie będzie brany pod uwagę. Kolejne dwa turnieje, zaplanowano na soboty 17 i 31 sierpnia na godz. 10.00.
Organizatorami tegorocznego wakacyjnego turnieju szachowego są żnińskie instytucje: Miejski Ośrodek Sportu, Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu "Baszta", Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe.