Reprezentacja koszykarzy przegrała pierwszy mecz w Macedonii

Torunianin Przemysław Karnowski (w środku) stał się podstawowym centrem polskiego zespołu. Andrzej Romański/pzkosz.pl
Kadra Mike Taylora przegrała 63:73 z Macedonią. Turniej jest kolejnym sprawdzianem przed eliminacjami do Eurobasketu 2015.

Gospodarze prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty, najwyżej 29:12. Polacy w ostatniej kwarcie zbliżyli się na 3 punkty, ale ostatnie słowo należało do Macedończyków. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył debiutant Aaron Cel. Najskuteczniejszy mógł być torunianin Przemysław Karnowski, który dobrze radził sobie w ataku, ale często faulowany pudłował przeważnie rzuty wolne.

- Wysiłek włożony w ten mecz i energia na boisku bardzo mi się podobały. Z pewnością musimy zrobić lepszą robotę w walce o zbiórki w obronie. Pozwoliliśmy rywalowi na zaledwie 32% skuteczności z gry, co oznacza, że defensywa była świetna. Problemem były oczywiście zbiórki rywali w ataku - powiedział po meczu trener Mike Taylor.

Polacy w sobotę zmierzą się z Czarnogórą, a w niedzielę z Włochami. W poniedziałek znowu zameldują się w Toruniu.

Macedonia - Polska 73:63 (14:10, 23:22, 16:12, 20:19)
Macedonia: Trajkovski 21, D. Stojanovski 13, Sokolov 11, V. Stojanovski 10, Kostoski 6, Hendrix 4, Simonovski 3, Magdevski 2, Gjuroski 2, Janevski 1, Brckov 0, Mladenovski 0
Polska: Cel 10, Michalak 9, Szewczyk 8, Karnowski 8, Zamojski 8, Waczyński 6, Hrycaniuk 6, Gielo 4, Śnieg 2, Łączyński 2, Skibniewski 0