Grom Osie wciąż niepokonany w sparingach

Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Piąstkuje Tomasz Bukowski.
Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Piąstkuje Tomasz Bukowski. Sławomir Wojciechowski
Trwa zwycięska passa czwartoligowca z Osia. Dziś Grom wygrał z Wdą II/Strażak Przechowo 4:2.
Zadowolony trenerTrener Gromu Włodzimierz Korecki (z prawej) może być zadowolony ze swoich podopiecznych. Trzy sparingi - trzy zwycięstwa.

Wda II/Strażak Przechowo - Grom Osie (sparing)

WDA II/STRAŻAK PRZECHOWO - GROM OSIE 2:4 (1:2)
Bramki: Adrian Talaśka (31), Marcin Wanat (46 - wolny) oraz Artur Dądela (26), Łukasz Nowak (44), Krzysztof Wasiak (51), Dawid Paczkowski (79).
Wda II: Semrau (46. Bukowski) - Detmer (46. Mac. Andrzejewski), Zelma (67. Kozicki), zawodnik testowany 1, Kozicki (46. Brzeziński) - Wanat, Bednarek (78. Detmer) - Mat. Andrzejewski (46. zawodnik testowany 2), Olszewski, Talaśka (67. Mat. Andrzejewski) - Subkowski.
Grom: Kmiecik - Graczyk (67. Miedziński), Łytkowski, Paczkowski, Miedziński (46. Szymański) - Dądela (46. Waśkowski), Korycki (46. Krzywicki), Osiński (67. Środa), Siekirka - Środa (46. Wasiak) - Nowak (67. Dądela).

Dla osian był to trzeci sparing w lipcu. Poprzednio pokonali Dąb Barcin 8:0 i Unię Solec Kujawski 2:0. Tymczasem rezerwy Wdy na razie przegrywały - z BKS Bydgoszcz 1:2 i Chełminianką Chełmno 1:2. Jednak dziś wzmocnili je doświadczeni Paweł Olszewski i Jordan Bednarek (ostatnio Unia S.K.). Zagrali także Łukasz Subkowski i Adrian Talaśka ostatnio związani z pierwszym zespołem Wdy. Czterech piłkarzy trzecioligowych podniosło wartość zespołu.
Mecz był ciekawy, choć aura nie oszczędzała piłkarzy. Pod koniec 1. połowy nad stadionem w Przechowie mocno się rozpadało. Już w 4. min. groźnie było pod bramką gospodarzy, ale strzał Wiktora Osińskiego obronił Daniel Semrau. W 16. min. dyspozycję golkipera Gromu sprawdził Talaśka, ale Szymon Kmiecik spisał się bez zarzutu. Dziesięć minut potem, po składnej kontrze, osianie objęli prowadzenie, a do siatki trafił Artur Dądela (asysta Osińskiego). Do wyrównania w 31. min. doprowadził Adrian Talaśka. Końcówka 1. połowy należała do gości. W 44. min. po akcji lewą stroną boiska, w której brali udział Michał Miedziński, Piotr Siekirka i Łukasz Nowak, ten ostatni wyprowadził Grom na prowadzenie. Po chwili powinno być 3:1 dla czwartoligowca, ale Semrau instynktownie obronił strzał z bliska Siekirki.

Zapracowani bramkarze

Druga część sparingu zaczęła się od wyrównującej bramki dla Wdy II/Strażak. Technicznym uderzeniem z rzutu wolnego (z ok. 17 metrów) w "okienko" popisał się Marcin Wanat. Podopieczni Włodzimierza Koreckiego odpowiedzieli szybko. W 51. min. Tomasz Bukowski obronił strzał Nowaka, ale przy dobitce Krzysztofa Wasiaka był bezradny. Potem mieliśmy festiwal niewykorzystanych stuprocentowych okazji z obu stron. Trzykrotnie na listę strzelców mógł wpisać się po stronie gości Piotr Siekirka, a raz Wasiak. Z kolei do remisu mogli doprowadzić Subkowski, Mateusz Andrzejewski i jeden z graczy testowanych. W 79. min. padł czwarty gol dla Gromu. Jego autorem był wracający z wypożyczenia do Unii Solec Kujawski Dawid Paczkowski. Wydawało się, że był on na ewidentnym spalonym, ale sędziowie uznali bramkę, bo piłka do "Paki" trafiła po zagraniu jednego z graczy Wdy II. W ostatnich minutach osianie mogli jeszcze podwyższyć rozmiary wygranej, ale Bukowski znakomicie obronił dwa strzały Patryka Szymańskiego. Z kolei gola Paczkowskiego nie uznali sędziowie dopatrując się tym razem spalonego.