OOM '2014. Złoto dla Patrycji i Ewy

W sobotę w Świdnicy zakończył się finałowy turniej XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie kobiet. Po mistrzowskie tytuły sięgnęły Patrycja Mrozińska i Ewa Gibka.

W finałach walczyły dwie zawodniczki z Chojnic oraz jedna ze Świecia. W kategorii wagowej 57 kg Ewa Gibka (UKS Bokser Chojnice) po bardzo wyrównanej walce wygrała z Anną Kozanecką (KS Prosna Kalisz) 2:1. Dodajmy, że przed rokiem Ewa Gibka na olimpiadzie była trzecia.
Bardzo szybko złoto zgarnęła Patrycja Mrozińska (75 kg, Wda Świecie), która już w 1. rundzie przez nokaut techniczny pokonała Martynę Święs (Gwardia Wrocław). Świecianka tym samym obroniła olimpijskie złoto wywalczone przed rokiem w Łodzi.

Srebrna Natalia

Na najwyższym stopniu podium w wadze 48 kg nie udało się stanąć Natalii Narloch (Boxing Team Chojnice). W finale w stosunku 1:2 uległa Angelice Świeża (Polonia Boks Świdnica) 1:2.

Przypomnijmy, że brązowe krążki ze Świdnicy przywiozły trzy pięściarki Wdy Świecie: Sylwia Lipska (46 kg), Tatiana Zielaskowska (50 kg), Karolina Florczyk (70 kg).